Jednou vetou

Nepriaznivé počasie začína spôsobovať lokálne povodne

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Silná prietrž mračien spôsobila v piatok popoludní lokálnu povodeň v obci Hranovnica v Popradskom okrese. Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove informovali, že voda tam zatopila ulice Hviezdoslavova a Mierová.

„Likvidácia škôd je náročná v tom, že sa musí čakať, kým neopadne voda. Hladina pomaly opadáva, očakáva sa ešte pokles spodnej vody, ktorá vyráža do rodinných domov z kanalizácie,“ priblížil operačný dôstojník KR HaZZ. Doplnil, že tam, kde to bolo možné, už začali hasiči s odčerpávaním vody z pivníc a suterénov.

Čítajte viac: Voda zaplavila cestu v blízkosti výjazdu Nitra, Juh z rýchlostnej cesty

Obe ulice sú umiestnené nižšie a voda sa tam pravdepodobne nahromadila z okolitých polí. „Udalosť nahlásili krátko pred 15. hodinou, na mieste zasahujú siedmi profesionálni hasiči z Popradu na dvoch kusoch techniky a miestni dobrovoľníci. Situácia sa stále vyvíja, takže sme pripravení nasadiť aj viac ľudí, čaká sa však na to, kým opadne voda,“ dodal operačný dôstojník s tým, že na mieste sa nikto nezranil, voda však spôsobila škodu na majetku miestnych ľudí.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek