Nešli ste k moru? Doma sa toho deje habadej!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

V sobotu a nedeľu má byť (podľa múdrych hláv s teplomermi vo vreckách) prevažne malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. V sobotu teplotné maximá 26 - 31 stupňov, v nedeľu o 2 dieliky uberú, čiže do 29 stupňov. To však nebráni ísť sa dobre najesť, poskočiť si na ľudovku, alebo aj na preteky do kopca mrknúť. Keď viete, čo bude u vás najbližšie, napíšte na redakcia@hlavne.sk a teraz nech sa páči, vyberajte z tipov na tento víkend:

TIP NA VÝLET: Tu zanikla monarchia Rakúsko – Uhorsko

Písali ste mi, aby som nebol grobián a zaradil aj nejakú dobrú akcošku z východu. Prečo nie, ak sa tam „dačo ňenormálňe“ koná. Ku všetkým tipom som sa snažil nájsť aj motivačné video, ktoré by mohlo nerozhodného účastníka presvedčiť. Tak držím palce na správny výber podujatia, užite si a prípadne napíšte ako bolo. Ozvite sa, ak pôjdete aj niekam inak, ako na tieto akcie:

Poďte možno sem, prečo? LEČO!

Partička nadšencov si založila občianske združenie Lepšie Vráble. Asi je jasné, že ich sídlom je mesto Vráble. No a už štvrtýkrát organizujú LEČOFEST. V sobotu sa chcú všetci Lečožrúti stretnúť na tomto mieste v meste a zabaviť sa popri tom, ako sa v kotloch bude variť lečo. Počas dňa vystupujú miestne skupiny, aby na večer nechali priestor pre profesionálov. Tento rok bude headlinerom známa slovenská skupina HORKÝŽE SLÍŽE.

Modusák Janko Lehotský na nákupoch

Kto by sa plánoval nudiť, čo pochybujem, pretože lečo je naozaj chutné letné jedlo, tak v meste je rímskokatolícky kostol Panny Márie Kráľovnej z roku 1901 a kaplnka sv. Urbana, skúste pozrieť aj tam. Ozaj a precvičte si nejakú pesničku od Horkýže… Napríklad túto:

Festival Rock pod Kameňom láka zvučnými menami

Narazíme sud, roztočíme zem

Viac ako 50 druhov pív majú šancu hlavne dospeláci okoštovať v Starej Ľubovni už tento víkend. Nachystali Pivné Slávnosti. To niektorí, v piatok ani z roboty domov neprídu, bo majú slávnosti pod kanceláriou, pretože sa to koná pred Okresným úradom.  Celé sa to nachádza tu.

Už tento víkend sa uskutočnia Zázrivské dni

Hanka Servická a Ľudová hudba Dribna. To je silný headliner na nedeľné vyvrcholenie pivných slávností v Starej Ľubovni, ktoré sa konajú od piatka. Ale pozor v piatok večer možno aj okná popraskajú, pretože príde AC DC revival. V sobotu je ťahúňom akási skupina Wendigo. Pýtal som sa aj po susedoch u nás pri dome, ale nikto o nich nemá páru. Čiže prekvapenie. Tak príďte Staroľubovčania! Takáto muzička šumná bude hrať v Starej Ľubovni:

Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie

Futbal, kolotoče, langoš

Kombinácia odvážna, ale veď nemusíte toto všetko naraz absolvovať. Je to klasická ponuka poctivých hodov, ktoré organizuje obec Jablonec. Nepretláčam ich, ani som tam nebol, ale každé hody na dedine sú poctivé. Sú tam vďační ľudia – keď Vám zaparkujú pivom na chrbte, ospravedlnia sa. Keď Vám drgnú do langoša, ktorý spraví salto do trávnika, povedia jasné „Prepáčte“ a komu treba natiahnuť, bude mu natiahnuté „pred šeckýma ľuďáma“.

Čaba, akože fakt neblázni. Takto oslávi Elán svoju päťdesiatku

Lenže v Jablonci majú bohatší program, bola porada kultúrnych atašé v obci. Napríklad v sobotu budú hostiť futbalistov z Cífera, ktorý si prídu zahrať. Asi prehrajú, možno budú naháňať aj rozhodcu. To sa stáva pri nespokojnosti s jeho pískaním. Býva totiž zvykom, že kto má hody „mosí vyhrať“. V piatok zahrá skupina Bukasový Masív, v nedeľu predvedú ľudovky Myslíkovci z Častej a medzitým, čiže v sobotu to roztočí skupina Exil (sú už ako Elán, tiež chceli 500 x skončiť). Ozaj, pamätáte si na leto, keď sa od nich hrávala táto pesnička?

TU SA NEKONÁ NIČ: Kvôli osýpkam zakázali v týchto obciach hromadné akcie

Vonia benzín, vrčí motor

Chystáte sa cez víkend smerom na Dobšinú? Tak bacha na to, lebo je v pláne uzávierka cesty I/67 v sobotu a nedeľu od 7:00 – 22:00 hodiny. Konajú sa tam európske motoristické preteky do vrchu Dobšinský Kopec 2017. Je prihlásených vyše 150 jazdcov z 9 krajín.

V obci Malatiná si môžete cez víkend vychutnať Bačovské dni

Ak si v piatok aj zošróbujete nejakú káričku na motor zo starej práčky, máte smolu. Prihlasovanie sa skončilo minulý týždeň. Poďte sa však pozrieť, ak milujete voniu pečeného benzínu s mierne zapečenou pneumatikou v zákrute, je to potom úplná mňamka. Takto tam bolo minulý rok, ja som nebol:

Chceli ste k vode? Toto jazero radšej vynechajte…

A sme znovu na konci tipov na najbližší víkend. Viete o niečom podobnom vo svojom okolí? Určite dajte vedieť a napíšte na redakcia@hlavne.sk , akcia s počtom ľudí nad 5 ks sa môže ocitnúť v našich tipov na víkend. To sa oplatí, aby o tom vedeli aj ostatní nie? A stále je k dispozícii aj ochutnávka z našej novinky VTIPNÁ ČALAMÁDA. Pekný víkend všetkým ?

Všetko o poplatkoch, keď idete autom do Chorvátska

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

V pondelok bolo na Slovensku na viacerých miestach rekordne teplé počasie