Jednou vetou

Nesrovnal bude mať upravený plat! Koľko zarobí po novom?

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal

Foto: TASR

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal bude po novom zarábať 3416 eur. Mesačný plat v takejto výške mu schválili mestskí poslanci na svojom piatkovom rokovaní s účinnosťou od 1. januára tohto roka. Od augusta 2017 až doteraz dostával primátor plat 3300 eur, prilepší si tak celkovo o 116 eur. V minulosti zarábal mesačne 4500 eur, poslanci mu však minulý rok plat znížili.

Súčasný mesačný plat primátora bol vypočítaný súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za rok 2017, ktorá predstavuje 954 eur, a príslušným násobkom, podľa počtu obyvateľov hlavného mesta. Nesrovnalovi tak patrí minimálny mesačný plat 3416 eur. Poslanci mu pritom mohli minimálny plat zvýšiť svojím rozhodnutím až o 70 percent. V piatok tak však neurobili.

Od posilnenia prímestských vlakov si veľa sľubujeme, tvrdí Ivo Nesrovnal

Nesrovnal zarábal do augusta 2017 mesačne 4500 eur. Minulý rok v júli však bratislavskí mestskí poslanci rozhodli o znížení jeho platu na 3300 eur mesačne. Poslanecký Bratislavský klub, ktorý zníženie platu navrhol, to zdôvodnil nefungujúcou komunikáciou medzi primátorom a mestským zastupiteľstvom či svojvôľou Nesrovnala v prípade nepodpisovania prijatých uznesení.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru