Jednou vetou

Nesrovnal necháva Vallovi na stole prvý oriešok: Ako vyrieši zimnú údržbu?

Ivo Nesrovnal nedotiahol zimnú údržbu Bratislavy a Matúšovi Vallovi nechal na stole prvý veľký problém

autorská koláž hlavne.sk, TASR, hlavne.sk

Údržba ciest v Bratislave každoročne známym fiaskom. Len pár centimetrov a mesto je paralyzované. Vodiči zo severnejších okresov si tých z Bratislavy doberajú a pozývajú neraz na "školenie", aby zažili, čo je poriadny sneh na cestách. Pravdou je, že plán na údržbu frekventovaného hlavného mesta by mal byť jasný s dostatočným predstihom, v Bratislave je to však inak. Doposiaľ neboli známe ani len výsledky výberového konania na firmu, ktorá by údržbu v hlavnom mesta mala riešiť.

VIDEO: Kto sa bude v Bratislave starať v zime o cesty? Po stretnutí s Nesrovnalom máme obavy

Údržba Bratislavských ciest je každoročne známym fiaskom. | Zdroj: Facebook

Valla podporil počas volebnej noci aj milionár Trnka. Na kampaň mu dal desaťtisíce!

Už rok sa vlečie problém s hľadaním firmy, ktorá by riešila v hlavnom meste zimnú údržbu. Výberové konanie bolo vyhlásené ešte v decembri 2017, vyhodnotenie je stále v nedohľadne. Jasnú informáciu, ako ďalej s problémom pred blížiacou sa zimou nemal v októbri ani dnes už odchádzajúci primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na aktuálnu situáciu sme sa opýtali Zuzany Onufer, hovorkyne Magistrátu Hlavného mesta.

Bicykle sú pripravené, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

„Výkon zimnej údržby je zákonnou povinnosťou hlavného mesta a bude počas zimy riadne zabezpečený. Aktuálne bolo vyhodnotené verejné obstarávanie na nového dodávateľa údržby komunikácií. Do uzatvorenia novej zmluvy bude zimná údržba zabezpečená zákonným spôsobom“ informovala Onufer.

ZAUJÍMAVOSŤ: Takto dnes vyzerajú slávne Kúpele Grössling v Bratislave

Odchádzajúcemu primátorovi Ivovi Nesrovnalovi sa nepodarilo problém vyriešiť, čo naznačoval ešte na brífingu v októbri a preto sa so situáciou bude musieť ihneď popasovať nový primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Mesto uvažovalo o vlastnom podniku technických služieb, ktorý by sa staral o cestné komunikácie a služba by sa nemusela kupovať od súkromných firiem, čím by sa odbúrali pochybnosti o výbere dodávateľov a podozrenia z ovplyvňovania tendrov. Lokalitu končiaci primátor aj niektorí poslanci mesta začali koncom volebného obdobia navrhovať v areáli na Technickej ulici na Trnávke, ale problémom boli chýbajúce peniaze v rozpočte.

Vallo: Chcem oporu v zastupiteľstve, poslancom ponúknem spoluprácu

„Aj táto téma bude predmetom rokovania primátora Iva Nesrovnala s novozvoleným primátorom Matúšom Vallom. Stále platí, že hlavné mesto chce zriadiť Komunálny podnik. Príprava podmienok na reálny výkon činností komunálneho podniku sa odhaduje na časové obdobie 3 rokov. Do doby spustenia komunálneho podniku bude nutné zabezpečovať výkon údržby komunikácií prostredníctvom zmluvného vzťahu“ vyjadrila sa Onufer v rozhovore pre hlavne.sk.

Linda Vallová. Toto je nová prvá dáma Bratislavy

Údržba Bratislavských ciest je každoročne známym fiaskom. | Zdroj: Facebook

Ako to však s cestami skončí počas tohtoročnej zimy ostáva stále otázkou. Len v utorok, pár minút po napadnutí prvého snehu, ktorý ihneď topil, boli hlásené viaceré zápchy a kolóny takmer v celej Bratislave. Snehové prehánky, alebo dážď so snehom predpovedá SHMÚ pre Bratislavu a okolie aj v najbližších dňoch.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru