Jednou vetou

Nesrovnal: Svoje rozhodnutie ohľadom kandidatúry oznámim včas

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal

Foto: TASR

Súčasný bratislavský primátor Ivo Nesrovnal priznáva, že aj pre neho sa otázka kandidatúry v komunálnych voľbách stáva témou. Nič bližšie však nedodáva. "Svoje rozhodnutie oznámim včas," uviedol v relácii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV na otázku, či sa na jeseň bude uchádzať o pokračovanie svojho mandátu.


Už v utorok (12.6.) na sociálnej sieti Nesrovnal zdôraznil, že ak bude kandidovať, bude kandidovať ako nezávislý. Reagoval tým na blog Jána Budaja, ktorý naznačoval možnú podporu Smeru pre Nesrovnala. „I v tomto období sa však zameriavam na riešenie aktuálnych otázok, s ktorým súvisí budúcnosť a rozvoj Bratislavy,“ uviedol v relácii.

V diskusii, ktorá bude sprístupnená vo štvrtok (14.6.) sa Nesrovnal podrobnejšie vyjadruje k postupu mesta v prípade súdneho sporu o zákaze hazardu, tiež k zvýšeniu počtu vlakov, ktoré premávajú na území Bratislavy i posilneniu bezpečnostných opatrení v meste.

Ftáčnik nebude v tohtoročných voľbách kandidovať za primátora

Kandidatúru na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách zatiaľ ohlásil architekt a hudobník Matúš Vallo. Starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva, ktorý má podporu opozičných OĽaNO, SaS a Sme rodina.

Kresťanskodemokratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú. Kandidatúru na primátora hlavného mesta ohlásil aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý kandiduje ako nezávislý.

O post primátora zvažuje zabojovať starosta bratislavskej Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. Naopak, bývalý primátor Milan Ftáčnik potvrdil, že kandidovať na primátorský post nebude, bude sa uchádzať len o post mestského poslanca za Petržalku.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru