Jednou vetou

Neúspešný kandidát Mrva: Čo s ním teraz bude?

Ján Mrva v komunálnych voľbách 2018 neuspel

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Niektorí v komunálnych voľbách úplne pohoreli. Aké budú ich ďalšie kroky ani oni sami zatiaľ netušia. Kandidát pravice na primátora Bratislavy Ján Mrva neuspel. Dlhoročný starosta Vajnor sa nedostal do miestneho ani mestského zastupiteľstva. Momentálne čaká na ponuky. Prichýli ho niektorá zo strán, ktoré ho pred voľbami podporovali?

Polícia oznámila novú skratku evidenčného čísla pre Bratislavu

Ján Mrva | Zdroj: Facebook

Neúspešný kandidát Pekár: KDH čaká, že vyvodí zodpovednosť

„Neviem skryť sklamanie, ale je slušné pogratulovať víťazovi,“ zneli prvé slová Jána Mrvu, keď po dlhom čakaní priznal prehru. Vo voľbách na primátora Bratislavy skončil šrvrtý (17, 3 %). V prospech Mrvu sa svojej kandidatúry pred časom vzdala Caroline Lišková, ktorú pôvodne nominovalo KDH. Tá sa nedostala do mestského ani miestneho zastupiteľstva za Nové Mesto.

Čo plánuje trojnásobný starosta Vajnor v budúcnosti? Sám zatiaľ netuší, sebadôvery má však dosť. Uvedomuje si, že sa v samospráve vyzná a nechýba mu ani dostatok skúseností. Oddýchnem si po dvoch kampaniach BSK a primátorskej a aj po 12 rokoch každodenného poctivého a myslím úspešného starostovania. Sám rozhodím siete a aj počkám na ponuky a nebudem sa ukvapovať, keďže priestor a problematiku samosprávy poznám dôverne a viem, že odborníkov nie je veľa,uzavrel Mrva.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Podľa našich informácií sa pokúša nadviazať dialóg s budúcim vedením mestskej časti Vajnory, kde by rád ponúkol svoje dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v komunálnej politike a našiel svoje ďalšie uplatnenie. „Keby Jano kandidoval na starostu, znovu by vyhral, ľudia ho tu brali. Samozrejme, kto robí, robí aj chyby, ale myslím si, že všeobecne panovala spokojnosť medzi Vajnorčanmi. Vraj je z toho trochu zdrvený, ale hľadá si nejaké cestičky,“ povedal pre hlavne.sk zdroj z jeho okolia.

Na plány s Mrvom sme sa však opýtali aj strán, ktoré Mrvu podporovali v kampani.

SaS

Strana Sloboda a Solidarita s pánom Mrvom budúcnosť nevidí. Podpora z ich strany bola skôr protislužbou za minuloročnú podporu ich kandidáta. „Strana Sloboda a Solidarita podporovala pána Mrvu v rámci dohody s OĽaNO, ktoré vlani podporilo v kandidatúre na župana nášho kandidáta Juraja Drobu. Strana SaS nemá v budúcnosti naplánovanú konkrétnu spoluprácu s pánom Mrvom,“ informoval hovorca SaS, Róbert Buček.

OľanO

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti spoluprácu s Mrvom nevylučuje a s výsledkom volieb je spokojné. „Ján Mrva získal v komunálnych voľbách dôveru takmer 30 tisíc občanov, čo považujeme za veľmi dobrý výsledok. Spoluprácu s Jánom Mrvom nevylučujeme, v akej forme, ešte nevieme povedať.“

 

Sme rodina od Mrvu dala doslova „ruky preč“. „Pán Mrva bol kandidátom OĽaNO, túto otázku by ste mali smerovať k nim.“

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru