Jednou vetou

Neúspešný kandidát Pekár: KDH čaká, že vyvodí zodpovednosť

Alojz Hlina a exstarosta Ružinova Dušan Pekár

autorská koláž hlavne.sk, facebook

Úplný prepad! Starosta bratislavského Ružinova Dušan Pekár v komunálnych voľbách totálne pohorel. Na čele mestskej časti bol 8 rokov a voliči mu teraz dali jasnú stopku. Nielenže zvíťazil nezávislý kandidát Martin Chren, ale vo výsledku Pekára predbehli aj Ján Buocik, či Jana Poláčiková. Dušan Pekár ostal už iba poslancom Bratislavského samosprávneho kraja. KDH, ktorého je členom, dáva po tomto fiasku od neho ruky preč.

Manželka starostu Dúbravky si môže vydýchnuť: Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Zastihnúť súčasného starostu Ružinova je dosť náročné. Neustále má nejaké stretnutia, cez mobil odpovedá len formou sms. Zdá sa, že posledné dni vo funkcii trávi priam workoholicky.

„Svoje ďalšie plány bude pán Pekár komunikovať až po 10.12. 2018,“ uviedol pre hlavne.sk hovorca starostu Matej Švec. Vtedy totiž odovzdá po dlhých rokoch svoju funkciu novozvolenému starostovi Martinovi Chrenovi.

Chceme hotovú záverečnú prácu: Za koľko a kedy ju môžeme mať?

Dušan Pekár o svojej budúcnosti momentálne zaryto mlčí a zdá sa, že na stranu, ktorá ho na post nominovala, sa tiež veľmi spoliehať nemôže. „Hodnotením komunálnych volieb sa bude zaoberať Rada KDH, ktorá bude v polovici decembra. Personálne otázky sa v štandardných stranách riešia primárne na vnútrostraníckej pôde a tak je tomu aj v KDH. Diskusie prebiehajú a o výsledku budeme informovať,“ znie stanovisko KDH, ktoré poskytol hovorca KDH Stano Župa.

Dušan Pekár pôsobil aj ako krajský predseda KDH, v najbližších dňoch by sa potenciálne mohol opätovne uchádzať o tento post. „Áno, to je otvorené, ale určite by mal vyvodzovať nejakú vlastnú zodpovednosť po voľbách,“dozvedeli sme sa z kuloárov KDH.

Polícia oznámila novú skratku evidenčného čísla pre Bratislavu

Pekár počas svojho starostovania čelil viacerým škandálom. Medzi najznámejšie patrí sprenevera takmer 400-tisíc eur v Ružinovskom športovom klube vtedajšou riaditeľkou, ktorej predlžoval funkčné obdobie zo zákonom stanovených 6 mesiacov až na 4 roky.

Kontrolóri poukazovali aj na šafárenie pri nákupe luxusného SUV automobilu v hodnote 27-tisíc eur pre riaditeľku Cultusu, ktorého zriaďovateľom je práve Ružinov, alebo prehratý súd s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou. Nevyriešil ani problém „Hirošima“ po bývalom obchodnom dome.

Nestíha sa poriadne najesť. Pozrite sa, na čo dostala Adela chuť

Priamo na stavebnom úrade v Ružinove musela zasahovať NAKA pre podozrenie z korupcie a manipulácie rozhodnutí. Miestni poslanci ho kritizovali ďalej za to, že nedokáže zastabilizovať úrad a dochádza k pochybeniam, ktoré spôsobujú nemožnosť čerpania EU fondov.

Upozorňovali aj na to, že bol členom dozornej rady Transpetrolu, čo bolo nezlúčiteľné a podľa nich nepriznal ani príjem z tejto funkcie. Neraz  ho vyzývali na odstúpenie, pokúšali sa ho odvolať, dokonca mu znížili plat z 3 680 € na 2 629 €, ale uznesenie vtedy odmietol podpísať.

Vyzdvihol kultúrne dianie, pravidelne sa konali Ružinovské hody na Štrkovci aj v parku Andreja Hlinku, ktorý za jeho éry ožil príležitostnými spoločenskými podujatiami na jar a v lete. Oceňoval významných obyvateľov a snažil sa reflektovať aj na problémy miestnych seniorov.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Čo bude s neúspešnými komunálnymi politikmi? Sledujeme ich ďalšie osudy. Najbližšie ponúkneme informácie o Jánovi Mrvovi.

Ján Mrva a Dušan Pekár, v komunálnych voľbách 2018 neuspeli | Foto: facebook

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru