Jednou vetou

Polícia bombu v areáli automobilky Jaguar nenašla

Výrobný závod Jaguar Land Rover v Nitre

foto: TASR - Henrich Mišovič

Polícia ukončila prehliadku priestorov automobilky Jaguar Land Rover v nitrianskom priemyselnom parku, v ktorej sa mala údajne nachádzať bomba. „Žiadny nástražný výbušný systém nebol nájdený, priestory fabriky boli odovzdané do užívania,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

aktualizované: 14:38

Neznámy mužský hlas nahlásil na tiesňovú linku o 7.31 hodine, že v továrni je umiestnená bomba. Muž volal z telefónu bez sim karty. Polícia okamžite vykonala prehliadku priestorov firmy. Na miesto boli vyslané všetky dostupné policajné hliadky, služobní kynológovia so psami špeciálne cvičenými na vyhľadávanie výbušnín a pyrotechnici.

Vodič mal v krvi 1,82 promile alkoholu, o život prišlo 5-ročné dieťa

Vedenie automobilky dostalo informácie o nahlásení bomby od polície. „Podnikli sme všetky kroky, aby sme zabezpečili bezpečnosť našich zamestnancov,“ potvrdila hovorkyňa spoločnosti Jaguar Land Rover Miroslava Remenárová. Zamestnanci boli evakuovaní mimo areál firmy, kde im spoločnosť zabezpečila pitný režim. Vzniknuté finančné straty zatiaľ Remenárová vyčísliť nevedela.

Polícia rieši prípad ako podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru