Neznámy vodič zachytil autom chodca medzi Hrašovíkom a Košicami, z miesta ušiel

Ilustračná foto

Foto: Polícia SR

Polícia žiada svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala v stredu (6. 3.) večer od približne 18.30 h do 19.00 h na ceste I/19 (E58) pri kilometrovníku číslo 4,0 od Hrašovíka v smere do Košíc.

„Neznámy vodič s nezisteným vozidlom z doposiaľ nezistených príčin zachytil chodca vo veku 69 rokov idúceho po pravej strane cesty v smere do Košíc. Vodič z miesta dopravnej nehody ušiel, čím porušil dôležitú povinnosť účastníka cestnej premávky, ktorú mu ukladá zákon,“ informovala v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia vyšetruje krádež koní v obci Tročany pri Bardejove

Chodec podľa jej ďalších slov utrpel ťažké zranenia. „Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ), ktorý v tejto súvislosti vykonáva vyšetrovanie pre prečin ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci,“ priblížila s tým, že polícia po mužovi a vozidle pátra.

Polícia žiada svedkov tejto dopravnej nehody, ktorí v uvedenom čase prechádzali spomenutým úsekom, respektíve videli jej priebeh, o pomoc pri stotožnení neznámeho vodiča. Urobiť tak môžu osobne na odbore kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach alebo na ktoromkoľvek útvare PZ, prípadne telefonicky na bezplatnom telefónnom čísle 158.

Môže vás zaujímať

Dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala ľudský život