Jednou vetou

FOTO: Nežnú revolúciu pripomenul videomapping na Bratislavskom hrade

3D veľkoplošná projekcia (video mapping) na fasáde Bratislavského hradu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie 17. novembra 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Na fasáde Bratislavského hradu bol v nedeľu po prvý raz videomapping. Pripomenul udalosti, ktoré viedli k Nežnej revolúcii. Informovala o tom Dominika Vavrová z Ústavu technológií a inovácií (ÚTI).

„Obsah videomappingu odzrkadľuje emócie, ktoré prežívali občania ČSSR počas komunistického režimu. Tieto emócie nás budú sprevádzať dejom a vyústia k Nežnej revolúcii 17. novembra 1989, až po jej úplný koniec a oslobodenie národa,“ priblížil riaditeľ ÚTI Peter Matuška.

Príbeh videomappingovej projekcie nadväzuje na výstavu N89 Cesta k slobode, ktorú tento týždeň otvorilo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum na Bratislavskom hrade.

FOTO: Míting v Košiciach pripomenul Nežnú revolúciu a prepojil generácie

Organizátori predstavujú videomapping ako veľkolepú prezentáciu, ktorá využíva tvary, detaily a charakteristiky reálneho objektu. „Vytvára dokonalú priestorovú ilúziu a jednotlivé scény sa zobrazujú pomocou 3D efektov. Je to jedinečná prehliadka, plná svetelných a zvukových efektov, ktoré vytvárajú unikátnu multimediálnu show,“ doplnil Matuška.

Videomapping bol v troch časoch – o 18.00, 19.00 a 20.00 h. Návštevníci ho mohli sledovať z vonkajšieho priestoru areálu Bratislavského hradu.

Môže vás zaujímať

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria