Jednou vetou

Nitra si na investície požičia o takmer milión eur viac ako plánovala

Primátor Nitry Jozef Dvonč

foto: TASR

Mesto Nitra navýši úver, pomocou ktorého chce financovať investičné akcie v roku 2018. Poslanci ešte v marci rozhodli o pôžičke 2.080.000 eur. Na svojom aprílovom rokovaní sa rozhodli zvýšiť hodnotu úveru o ďalších 920.000 eur.

Podľa primátora Jozefa Dvonča je ekonomická situácia mesta dobrá a navýšenie úveru nespôsobí žiadne komplikácie. „Dali sme dohromady všetky požiadavky, ktoré potrebujeme finančne zabezpečiť tento rok. Na základe toho sme navrhli rozšíriť tento úver na celkovú sumu tri milióny eur, aby sme mohli začať pripravovať jednotlivé investičné akcie,“ vysvetlil Dvonč.

Ako pripomenul, financie z pôžičky budú využité na opravy ciest, chodníkov a budovanie kanalizácie. „Okrem toho sa zrealizuje aj osvetlenie prechodov pre chodcov a tiež na budovanie prístreškov na autobusových zastávkach. To sú ďalšie opatrenia, na ktoré by mali slúžiť tieto peniaze. Celkovo bolo približne po 20 požiadaviek na prechody i na zastávky. Pôvodne sme v rozpočte mali plánované vybudovanie zhruba polovice z tohto množstva. Našou snahou ale je, aby sme tieto investičné akcie zrealizovali všade tam, kde je to možné, a kde na to získame povolenie,“ dodal Dvonč.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru