Jednou vetou

Mesto Nitra vyradilo staré projekty

Ilustračné foto

Foto: Repro foto nitralive.sk

Mesto Nitra zo svojho majetku vyradilo starú nepoužiteľnú projektovú dokumentáciu. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom septembrovom rokovaní. Za viac ako 20 rokov dosiahla dokumentácia k zámerom, ktoré sa nikdy nerealizovali, hodnotu viac ako 237.000 eur.

 „Vyradená bola z majetku mesta, pretože ako celok nie je použiteľná v schvaľovacom procese pre vydanie územného a stavebného povolenia, uviedol mestský poslanec Ján Greššo.

Z vyradených investičných zámerov sa väčšina týkala výstavby komunikácií, parkovísk a technickej infraštruktúry. Bola medzi nimi napríklad aj pred rokmi plánovaná výstavba športového areálu na Čajkovkého ulici či nikdy nerealizovaný zámer na zriadenie pešej zóny na sídlisku Chrenová. „Z projektovej dokumentácie sa vyhodili aj ďalšie zaujímavosti, ktoré sa v Nitre nikdy nebudú realizovať. Je tam napríklad aj projekt trolejbusovej dopravy z roku 1998 za skoro 90.000 eur,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

FOTO: Jaguar predstavil model Defender z Nitry ho bude vyvážať do 28 krajín

Ako pripomenul, v meste sa každý rok z rôznych dôvodov nezrealizujú niektoré investície, po ktorých často zostáva nepoužiteľná projektová dokumentácia. Rekordné bolo podľa jeho slov nedávne obdobie. „Pred dvoma rokmi to bolo štyridsať nedokončených akcií a najviac, až 58, ich bolo v roku 2018. Prebiehajúci rok ešte nie je uzavretý. Súčasné vedenie radnice chce sprehľadniť projektové zámery, prednosta úradu Ján Odzgan preto bude mestskému zastupiteľstvu predkladať podrobný a hlavne reálny postup pri zadávaní návrhov investičných akcií,“ skonštatoval Holúbek.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči