Jednou vetou

Mesto Nitra zverejnilo návrh znenia VZN o zákaze hazardu

Ilustračné foto

TASR

Nitrianska radnica už zverejnila návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta. Poslanci budú o novom nariadení rokovať na svojom mimoriadnom zasadnutí 14. júna.

 Návrh VZN vznikol ako reakcia na petíciu Zastavme hazard, ktorú jej iniciátori odovzdali na mestskom úrade 30. mája. „Petíciu s 23.082 podpismi na 1311 hárkoch prevzal primátor mesta Marek Hattas a viceprimátor Daniel Balko. Ďalších 20.007 podpisov sa zozbieralo ešte pred 1. marcom, počas platnosti predchádzajúceho zákona,“ pripomenul hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

V prípade, že mestskí poslanci znenie nového VZN schvália, mesto zakáže umiestňovanie herní a kasín na celom území Nitry v hoteloch, moteloch a penziónoch. Fungovať nebudú môcť ani v budovách pre obchod a služby, či v objektoch určených na kultúru a na verejnú zábavu. VZN okrem toho určuje v prípade herní aj zákaz ich umiestňovania v bytových domoch.

Na sídlisku Vinohrady v Leviciach pribudne parkovisko pre 100 vozidiel

Nitriansky primátor sa rozhodol zvolať mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva ešte v júni. Jeho jediným bodom bude práve petícia. „Poslanci budú rozoberať zákaz hazardu v Nitre ešte v tomto mesiaci, pretože od júla vstupuje do platnosti novela zákona, podľa ktorej môžu herne získať päťročné licencie. Mestské zastupiteľstvo by teda malo prijať nariadenie ešte pred začiatkom júla,“ vysvetlil Holúbek.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči