Jednou vetou

Na sídlisku Vinohrady v Leviciach pribudne parkovisko pre 100 vozidiel

Ilustračná foto.
foto: TASR
Mesto Levice dokončuje výstavbu parkoviska na sídlisku Vinohrady na Hlbokej ulici, kde vznikne vyše 100 parkovacích miest. Do užívania by malo byť odovzdané do konca tohto mesiaca. Náklady na výstavbu parkoviska predstavujú 770.000 eur.

Stavebné práce sa začali koncom novembra minulého roka, počas zimných mesiacov boli prerušené. „Parkovisko bude súčasťou novobudovanej miestnej komunikácie Stará Družstevnícka ulica, prepájajúcej Hlbokú ulicu s Tatranskou. Táto nová ulica bude rozdeľovať parkovisko na dve časti. Pozdĺž komunikácie je na jednej strane navrhnuté parkovisko s kolmými parkovacími státiami a na druhej strane parkovisko so šikmými parkovacími státiami,“ informovala Adriana Macáková z Mestského úradu v Leviciach.

Pôvodne bolo v projekte navrhovaných 111 parkovacích miest, avšak z dôvodu vzniknutej kolízie novobudovaného parkoviska s vybudovanou in-line dráhou sa pristúpilo k úpravám projektovej dokumentácie, čím sa znížil celkový počet parkovacích miest na 101.

V Trnave sa začal trojdňový Festival rozhlasovej hry

Parkovisko je navrhované nielen z dôvodu potreby zvýšenia počtu parkovacích miest v lokalite Vinohrady, ale aj z dôvodu výstavby športovo-oddychovej zóny Park pohybu. Súčasťou výstavby sú chodník, kanalizácia, verejné osvetlenie, aj výsadba zelene v okolí parkoviska a medzi parkovacími miestami. „Účelom výsadby je prekrytie spevnených plôch korunami stromov a zároveň pohľadová izolácia od rekreačných a športových plôch. Pribudne tu vyše 50 stromov, kríky a trvalky. Výsadba zelene sa uskutoční na jeseň,“ uviedla Macáková.

Na základe schválených finančných prostriedkov v zmene rozpočtu pribudne nové parkovisko aj na Dopravnej ulici, kde vznikne 50 parkovacích miest. Projektová dokumentácia je spracovaná, v súčasnosti prebieha príprava verejného obstarávania. Realizácia by sa mala uskutočniť do konca tohto roka. Predpokladané náklady na výstavbu by mali dosiahnuť 155.000 eur.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči