Jednou vetou

Nitra začne zverejňovať videozáznamy z rokovania zastupiteľstva

Ilustračné foto

Foto: Repro foto nitralive.sk

Mesto Nitra začne od 1. januára 2019 zverejňovať videozáznamy zo zasadnutí zastupiteľstva. Zmenu rokovacieho poriadku schválili poslanci na svojom októbrovom rokovaní na návrh Renáty Kolenčíkovej, ktorá sa v komunálnych voľbách uchádza o post primátorky.

Radnica v súčasnosti zverejňuje na mestskej webovej stránke z každého zasadnutia mestského parlamentu zvukovú nahrávku, podľa schváleného uznesenia ju od nového roka nahradí zvukovo-obrazový záznam. „Sme v 21. storočí a poslancom by malo záležať na tom, aby informovanosť občanov bola čo najobjektívnejšia a mohli svojich zástupcov sledovať aj zo zvukovo-obrazového záznamu. Na Slovensku robí takýto záznam už 66 väčších samospráv,“

Učitelia podávajú na Generálnu prokuratúru SR podnet na mesto Humenné

Podľa prednostu mestského úradu Igora Kršiaka sa mesto musí na novinku najprv technicky pripraviť a nájsť vo svojom rozpočte zdroje na jej financovanie. Videozáznamy z rokovaní mestských poslancov bude magistrát po 1. januára 2019 zverejňovať na mestskej internetovej stránke do desiatich dní od konania zastupiteľstva.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči