Jednou vetou

Pri zrážke rýchlika s vlakom zahynula pri Šuranoch žena s dieťaťom

Ilustračné foto

foto: TASR

Krátko po deviatej hodine sa stala vážna dopravná nehoda pri Šuranoch v okrese Nové Zámky. Rýchlik smerujúci z Banskej Bystrice do Bratislavy sa zrazil s osobným autom, v ktorom sedeli dve ženy a jedno dieťa. „Hasiči po príchode na miesto nehody našli jednu ženu a dieťa mimo vozidla, obidvaja už boli mŕtvi.

„Hasiči po príchode na miesto nehody našli jednu ženu a dieťa mimo vozidla, obidvaja už boli mŕtvi. V aute zostala zakliesnená ďalšia žena s devastačnými zraneniami, hasiči ju museli z auta vystrihovať a poskytli jej zdravotnú pomoc ešte pred príchodom záchranky,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. Na mieste nešťastia v súčasnosti zasahujú všetky záchranné zložky.

Podľa informácie hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Boženy Bruchterovej osobné motorové vozidlo Renault Fluence šoférovala 32-ročná vodička.

„Z doposiaľ nezistených príčin vošla na železničné priecestie vybavené svetelným a zvukovým zariadením práve v tom čase, keď tadiaľ prechádzal rýchlik,“ skonštatovala Bruchterová. Vodička bola s ťažkými zraneniami prevezená vrtuľníkom do nemocnice. Pri nehoda sa smrteľne zranila 39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra. Príčina tragickej nehody bude predmetom vyšetrovania.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči