Jednou vetou

Realizátor rekonštrukcie nadjazdu v Leviciach prevzal stavenisko

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Rekonštrukcia nadjazdu v Leviciach, ktorý je súčasťou štátnej cesty I/51, sa stáva realitou. Slovenská správa ciest uzatvorila vo februári zmluvu s úspešným uchádzačom verejného obstarávania na Rekonštrukciu mostov ciest I. triedy, II. fáza v Nitrianskom a Trnavskom kraji, so skupinou dodávateľov Strabag - pozemné inžinierstvo a staviteľstvo, Strabag a Inpek Holding.

Vo štvrtok 28. marca sa uskutočnilo odovzdanie staveniska. Náklady na rekonštrukciu levického nadjazdu sú vyčíslené na viac ako 5,3 milióna eur, predpokladaná doba realizácie je 18 mesiacov.

Chorých na ARO a chrípku v poslednom týždni opäť ubudlo

Zástupcovia mesta, Slovenskej správy ciest, projektanta, zhotoviteľa, Železníc SR, Okresného riaditeľstva Policajného zboru – Okresného dopravného inšpektorátu a Okresného úradu – odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Leviciach riešili počas odovzdania staveniska otázky odklonenia nákladnej a osobnej dopravy, obchádzkové trasy, peší prechod obyvateľov z lokality Tabaková, dĺžku trvania rekonštrukcie. „Úplná, prípadne čiastočná uzávera a odklonenie osobnej a nákladnej dopravy bude ešte predmetom ďalšieho rokovania,“ uviedla Adriana Macáková z Mestského úradu v Leviciach.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči