V Komárne sa začalo medzinárodné protiteroristické cvičenie

protiteroristické cvičenie v Komárne

TASR

Vyše dvoch stoviek príslušníkov špeciálnych jednotiek zo šiestich štátov začalo v stredu ráno v komárňanskej Pevnosti Medzinárodné protiteroristické cvičenie Atlas Common Challenge 2.0. Priebeh podujatia zorganizovaného Ministerstvom vnútra SR pod vedením slovenskej protiteroristickej jednotky Lynx Commando bude sledovať prezident SR Andrej Kiska, ale aj predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Atlas Common Challenge 2.0 je doteraz najrozsiahlejším a najväčším cvičením svojho druhu v Európe. V rámci cvičenia sa paralelne na rôznych miestach Európy odprezentuje sedem scenárov možných teroristických útokov. Celkový počet 2800 operátorov – členov špeciálnych protiteroristických jednotiek – bude zasahovať v budovách, metre, autobuse, na lodiach, v lietadle a budú sa musieť vysporiadať aj s chemickými, biologickými a rádionukleárnymi hrozbami.

Mestskí policajti v Martine budú jazdiť aj na elektromobile

V Pevnosti v Komárne pripravili simulovaný prepad verejného podujatia a rukojemnícku drámu v zastavanej oblasti. Na podujatí sa popri taktických postupoch odprezentuje najmodernejšia ťažká technika, ktorá zahŕňa obrnené vozidlá, špeciálne hydraulické plošiny, vrtuľníky typu Bell 429, Mi-171 a Black Hawk Sikorsky UH-60. Niektoré špeciálne vozidlá budú na Slovensku verejne prezentované prvýkrát.

Cvičenie je verejné, návštevníci majú možnosť vidieť prácu policajných špecialistov – kynológov, ostreľovačov, ofenzívnych pyrotechnikov, medikov, vyjednávačov, zoskoky parašutistov, zlaňovanie z helikoptér i množstvo výbuchov.

Môže vás zaujímať

Hefková končí ako viceprimátorka a mestská poslankyňa v Nitre