Jednou vetou

V priestoroch materskej školy v Leviciach sa zrútil zrekonštruovaný podhľad

Ilustračné foto

Foto: TASR

V priestoroch Materskej školy na Dopravnej ulici v Leviciach sa zrútil zateplený podhľad v spojovacej chodbe medzi hospodárskym pavilónom a ďalšími školskými pavilónmi. Poškodený podhľad zistil školník po príchode do práce. Spojovacia chodba bola rekonštruovaná v roku 2017, po skončení rekonštrukcie slúžila ako jedáleň pre malých škôlkarov.

Rekonštrukčné práce boli realizované v zmysle projektovej dokumentácie, na ktorú bolo vydané právoplatné stavebné povolenie, uviedla Adriana Macáková z Mestského úradu Levice. Po ich skončení bola stavba riadne skolaudovaná, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 15. novembra 2017. „Po zistení uvedenej poruchy stavby začali riešiť situáciu orgány činné v trestnom konaní, súdny znalec v odbore poruchy stavieb a inžinier statik, ktorých úlohou je teraz zistiť príčinu, ktorá viedla k zrúteniu podhľadu,“ skonštatovala Macáková.

Lavínová hrozba v Tatrách stúpla na druhý stupeň z piatich

Mesto Levice podľa vyjadrenia Macákovej podniklo kroky na zabezpečenie bezpečnosti zamestnancov materskej školy i samotných detí, navštevujúcich škôlku. V rámci týchto opatrení boli realizované práce na odstránení vzniknutej sute, priestory budú vyčistené. „Mesto pristúpi k uvedeniu priestorov do predchádzajúceho stavu po získaní záverov znaleckého posudku a určení príčiny, ktorá viedla k tejto havarijnej situácii,“ povedala Macáková.

Môže vás zaujímať

Nitra od budúceho roku zavedie poplatok za rozvoj