Jednou vetou

Zadržaného Ukrajinca v Nitre bez pracovných povolení vyhostili

Ilustračné foto

Foto: TASR

Policajti zadržali v Nitre Ukrajinca, ktorý pracoval na stavbe bez príslušných pracovných oprávnení. Okrem vyhostenia dostal zákaz vstupu na Slovensko na jeden rok. V súvislosti s utorkovou (26. 3.) policajnou akciou v Nitre o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

„Počas akcie skontrolovali štátneho príslušníka Ukrajiny, ktorý vykonával stavebné práce pri rekonštrukcii priemyselnej budovy. Policajti zistili, že sa na území Slovenskej republiky síce zdržiava oprávnene, avšak pri kontrole bolo zistené a zjavné, že vykonáva pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení,“ ozrejmila hovorkyňa.

Policajti podľa jej slov muža odviedli na políciu, kde mu vydali „rozhodnutie o administratívnom vyhostení so zákazom vstupu na obdobie jedného roka a určili 15 dní na vycestovanie“.

Projekt električky pred novým SND napreduje, rozhodne však mesto

Doplnila, že na utorkovej akcii sa podieľala cudzinecká polícia v Nitre v spolupráci s Inšpektorátom práce, sociálnych vecí a rodiny a Inšpektorátom práce v Nitre.

Hlavným cieľom takýchto akcií „BRA“ je podľa slov Baloghovej kontrola oprávnenosti pobytu cudzincov, ich nelegálneho zamestnávania, dodržiavanie pobytového režimu a tiež kontrola povinností iných právnických osôb v zmysle zákona o pobyte cudzincov. Orientujú sa aj na kontrolu miest a objektov, kde je predpoklad neoprávneného zdržiavania sa cudzincov.

V prípadoch zamestnávateľov, ktorí cudzincov nelegálne zamestnávali, konajú príslušné inšpektoráty práce a po vykonaní úkonov nie je vylúčené ani konanie polície voči osobám zodpovedným za nelegálne zamestnávanie cudzincov na území Slovenska,“ vysvetlila Baloghová. Zdôraznila, že polícia bude v týchto akciách naďalej pokračovať.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči