Jednou vetou

Nižná Hutka: Vykoľajenie sa nákladného vlaku vyšetruje polícia

Ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

Polícia vyšetruje okolnosti vykoľajenia sa nákladného vlaku, ku ktorému došlo v piatok ráno na širokorozchodnej trati pri obci Nižná Hutka v okrese Košice-okolie. V tejto súvislosti začala polícia trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Prázdna súprava sa vykoľajila krátko pred 6.00 h vo výhybni Hornád. „Rušňovodič súpravy pravdepodobne nerešpektoval návesť zakazujúcu jazdu, čím došlo k vykoľajeniu, strhnutiu trakčného vedenia a poškodeniu stožiara trakčného vedenia. Päťdesiatšesťročný rušňovodič utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Nižná Hutka: Na širokorozchodnej trati sa vykoľajil nákladný vlak

Presná príčina nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Výška škody doposiaľ nebola vyčíslená. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ konštatovala hovorkyňa. Udalosť a odstraňovanie následkov vykoľajenia v uvedenom úseku si vyžiadali zastavenie dopravy, ktoré trvá aj popoludní.

Po náraze vlaku do stožiara trakčného vedenia sa v rušni zranil rušňovodič, ktorý bol zakliesnený, vyslobodzovali ho hasiči. Na osobnú vlakovú dopravu nehoda podľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) nemala vplyv.

Vykoľajený vlak patrí Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo). „Vykoľajili sa hnacie koľajové vozidlo a tri vozne. Rušeň narazil do trolejového vedenia, čím bola prerušená dodávka elektrickej energie. Prázdna vlaková súprava išla z Hanisky do Maťoviec,“ uviedla za ZSSK Cargo Silvia Kuncová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru