Jednou vetou

Nočná mora občanov pokračuje. Kedy už konečne zakročí polícia?

V obci Zálesie neďaleko Bratislavy stále úradujú zlodeji

autorská koláž hlavne.sk, www.obeczalesie.sk

Škody v hodnote desiatok tisícov eur, neistota a napätá atmosféra - takto by sa dala popísať situácia nejednej dediny v okolí Bratislavy. Už niekoľko týždňov žijú v strachu o svoju bezpečnosť a o svoj majetok. Zdalo sa, že s krádežmi je koniec, pred dvoma dňami však lupiči úradovali opäť!

Majú pocit, že polícia ich nechráni. Zobrali to do vlastných rúk

Obyvatelia Zálesia, Ivanky pri Dunaji a okolitých dedín prežívajú posledné týždne ťažké chvíle. Boja sa opúšťať svoje domovy, no po tom, čo zlodejom podarilo vykradnúť spálňu, kde práve spali majitelia domu, sa situácia vystupňovala.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Rozhodli sa zriadiť „susedské hliadky“, ktoré majú na bezpečnosť dediny dohliadať. Oslovili sme práve jedného z členov a opýtali sme sa, koľko členov hliadka má a čo presne robí.

„Susedskú hliadku tvorí počet členov ktorý je vyšší ako 20 a stále sa nejaký člen pridá. Čo vám môžem napísať je, že robíme hliadky po celom Zálesí, či už cez deň, alebo v noci. Nikto nevie o akom čase v konkrétny deň, dokonca ani ostatní členovia ktorí hliadku v ten deň nemajú. Vždy je nás na hliadke niekoľko. Aký máme postup počas hliadok vám nemôžem napísať“, opisuje jeden z členov hliadky.
A prečo sa rozhodli túto hliadku založiť a venovať obci svoj čas? „Robíme to preto, lebo nám nie je jedno, čo sa deje v mieste, kde žijeme. Našou úlohou nie je chytať zlodejov, ale maximálne napomôcť polícii, ak sa staneme svedkami krádeže a pod. Hliadky sú jedno z preventívnych riešení ako možno zredukovať počet krádeží, keďže sa už o nás vie, čo je dobre.“

Hovorca roka Krpelan o platoch stále mlčí: Čo na to porota, ktorá mu udelila titul top hovorcu 2018?

Polícia sa však k tejto situácií priamo nevyjadruje. Zatiaľ nedošlo k žiadnemu posunu, vo vyšetrovaní naďalej pokračujeme, informovala v rozhovore pre hlavne.sk Veronika Slamková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru