Jednou vetou

Nová stanica plne nahradí Mlynské nivy

Ilustračná foto

Foto: TASR

Náhradnú autobusovú stanicu na Bottovej ulici v Bratislave otvoria 1. októbra. Plnohodnotne nahradí funkciu tej doterajšej na Mlynských nivách, na ktorej mieste plánujú do troch rokov vybudovať novú autobusovú stanicu.

Odchod prvého autobusového spoja je naplánovaný v nedeľu o 04.00 h v smere na letisko Schwechat a do centra Viedne. „Do nových priestorov sa presunie celá prevádzka autobusovej stanice, ktorá tu bude sídliť počas troch rokov do dokončenia novej Stanice Nivy,“ informovala TASR hovorkyňa autobusového dopravcu Slovak Lines Eva Vozárová.

Vyšší komfort už na náhradnej stanici

Náhradná autobusová stanica má poskytnúť verejnosti vyšší komfort a kvalitnejšie služby. Cestujúci si budú môcť tak ako doteraz priamo na stanici zakúpiť lístky na autobus, dopravné karty či predplatné cestovné lístky. K dispozícii bude celkovo šesť pokladníc v hlavnej hale stanice. Chýbať nebudú zariadenia na vyhľadávanie spojov či Wi-Fi. Rovnako ani prevádzky s občerstvením či potravinami.

„Autobusové spoje budú odchádzať a prichádzať na náhradnú autobusovú stanicu v nezmenených časoch. Pre autobusy je pripravených celkovo 34 nástupíšť. V prípade liniek zabezpečujúcich prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji sú odchody z nástupíšť prehľadne rozdelené podľa regiónu, do ktorého autobus smeruje,“ priblížila Vozárová.

Zmena niektorých čísel nástupíšť

Nástupištia budú číselne označené a k dispozícii budú elektronické tabule s informáciami o odchodoch spojov. Jednotlivé spoje môžu totiž odchádzať z iných čísel nástupíšť než doteraz. Bližšie informácie môžu cestujúci získať aj na webe dopravcu Slovak Lines.
Autobusová stanica na Bottovej ulici bude mať nezmenenú dostupnosť pre cestujúcich. Zastávky MHD zostávajú na pôvodných miestach. Na stanicu sa bude možné dostať pešo a na bicykli z ulice Mlynské nivy, alebo aj z Chalupkovej ulice. Pred budovou sa zároveň bude nadchádzať stanovište taxíkov, ktoré obslúžia prichádzajúcich cestujúcich. Automobilom bude možné na stanicu prísť len z ulice Chalupkova.

S výstavbou novej autobusovej stanice na Mlynských nivách chce developer HB Reavis začať hneď na druhý deň po otvorení náhradnej stanice. Novú stanicu plánujú otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa už začala v polovici mája prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru