Jednou vetou

Nové Mesto pre návštevníkov opäť sprístupnilo Kuchajdu aj lanovku na Kamzík

Park Jama v Bratislave - Nové Mesto

foto: redakcia

Podmienkou návštevy rekreačných areálov je dodržiavanie bezpečnostných opatrení

Bratislavské Nové Mesto znova sprístupnilo Kuchajdu, Park Jama aj lanovku na Kamzík. Mestská časť o opätovnom sprevádzkovaní obľúbených rekreačných miest informovala na svojej internetovej stránke.

Prírodný areál Kuchajda a športpark Jama opätovne otvorili v piatok 1. mája. Od soboty je spustená aj prevádzka obľúbenej lanovky na trase Železná Studnička – Kamzík. Podmienkou návštevy týchto rekreačných areálov je dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Prírodný areál Kuchajda a športpark Jama boli dočasne zatvorené z dôvodu mimoriadnych opatrení od polovice marca. „Do areálov je možné vystúpiť iba s ochranným rúškom a návštevníci musia medzi sebou dodržiavať bezpečné vzdialenosti a hygienické podmienky,“ upozorňuje Nové Mesto.

Naďalej platí zákaz využívať detské ihriská a vykonávať kontaktné športy. Na dodržiavanie povinností dohliadajú mestskí a štátni policajti, hasiči a dobrovoľníci mestskej časti. Kuchajda aj Jama sú otvorené každý deň od 8:00 do 20:00. „Od soboty 2. mája je pre verejnosť opäť v prevádzke aj lanová dráha Železná studnička – Kamzík,“ informuje Nové Mesto. Lanovka je v prevádzke celoročne od štvrtka do nedele a počas štátnych sviatkov od 10:00 do 18:00. Pri jej návšteve platia rovnako bezpečnostné opatrenia.

FOTO: Most sa mení na totálny tankodrom. Majú ešte ľudia veriť na opravu?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru