Jednou vetou

Nové vlakové spojenie ponúka bežné cestovanie aj výborný tip na výlety

Onedlho bude Petržalku so Sencom spájať nový vlak

foto: TASR/hlavné.sk

Nová linka na bežné cestovanie alebo aj na výlety? To ponúka onedlho nové železničné spojenie medzi najväčším slovenským sídliskom a neďalekým mestom. Kedy vyštartuje prvý vlak medzi Petržalkou a Sencom? Prinášame podrobnosti...

Denne bude spomínanej trase jazdiť celkom 30 nových osobných vlakov. Ich kapacita bude približne 9-tisíc miest na sedenie a rovnaký počet na státie. „Od 10.6.2018 pristupujeme k zásadnému zahusteniu železničnej dopravnej obsluhy na území okolia hlavného mesta a v samotnom hlavnom meste,“ povedal pre Hlavné.sk hovorca Železničnej spoločnosti Slovenskej republiky (ŽSSK) Tomáš Kováč.

Je dôležité uviesť, že na zvýšenie počtu vlakov v okolí Bratislavy nie je nutný nákup nových vozidiel, ale uvedený výsledok bude dosiahnutý so súčasným stavom vozňového parku a personálnym zabezpečením, čo zabezpečí vyššiu efektivitu práce v našej spoločnosti“dodal hovorca ŽSSK.

V Bratislave budú obsluhovať cestujúcich týmto spojením stanice Vajnory, Predmestie, Bratislava Nové mesto a Petržalka. Vlaky budú premávať každú hodinu.

Niečo z histórie

Prvé železničné spojenie medzi Petržalkou a Hlavnou stanicou vzniklo ešte za čias Rakúsko-Uhorska na tzv. Moste Františka Jozefa, niesol aj názov Štefánikov most, Most Červenej armády alebo Starý most (postavený 1889 – 1890). Premávala na ňom povestná električka až do Viedne. V povojnovom období slúžila len pre nákladnú vlakovú dopravu až napokon v roku 1983 bola železnica presmerovaná na most Hrdinov Dukly. Osobné vlaky, ktoré by zastavovali aj pre verejnosť v Petržalke, boli zavedené koncom 80.tych rokov. Zrušili ich v roku 2011.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava