Nové Zámky: Radnica spustila nový mapový informačný systém mesta

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Novozámocká radnica spustila na mestskej webovej stránke oficiálny mapový informačný systém mesta. Takzvaný GISPLAN bude občanom a návštevníkom mesta poskytovať dôležité mapy a rôzne mapové podklady a informácie.

V systéme je k dispozícii aj najaktuálnejšia letecká snímka mesta, takzvaná ortofotomapa, z roku 2017. Záujemcovia v ňom nájdu aj letecké snímky z rokov 2004 a 2008 či historickú ortofotomapu z roku 1949.

„Pre občanov je určite najzaujímavejšou katastrálna mapa mesta, v ktorej nájdu parcely typu C a E, pozemky vo vlastníctve mesta, ulice, miestopis a územné členenie. Takáto katastrálna mapa síce neslúži na právne účely, má však dôležitý informatívny charakter. K dispozícii je aj orientačná rastrová mapa. Mesto bude postupne zverejňovať aj ďalšie mapy, napríklad územný plán mestskej zóny a ďalšie,“ informoval magistrát.

Pri dopravnej nehode v okrese Nové Zámky prišiel o život cyklista

Nový GISPLAN ponúka užívateľom okrem máp aj rôzne funkcie ako napríklad pohyb v mape, vypínanie jednotlivých vrstiev a nastavovanie ich priehľadnosti, zoom, meranie dĺžok a plôch, vyhľadávanie či identifikácia objektov. Mapový informačný systém mesta je vytvorený responzívnym dizajnom, takže jeho zobrazenie je prispôsobené aj obrazovkám na mobilných telefónoch či tabletoch.

Môže vás zaujímať

V Petržalke sa vzdalo funkcie 21 z 24 riaditeliek škôlok