Jednou vetou

Nové Zámky: Radnica spustila nový mapový informačný systém mesta

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Novozámocká radnica spustila na mestskej webovej stránke oficiálny mapový informačný systém mesta. Takzvaný GISPLAN bude občanom a návštevníkom mesta poskytovať dôležité mapy a rôzne mapové podklady a informácie.

V systéme je k dispozícii aj najaktuálnejšia letecká snímka mesta, takzvaná ortofotomapa, z roku 2017. Záujemcovia v ňom nájdu aj letecké snímky z rokov 2004 a 2008 či historickú ortofotomapu z roku 1949.

„Pre občanov je určite najzaujímavejšou katastrálna mapa mesta, v ktorej nájdu parcely typu C a E, pozemky vo vlastníctve mesta, ulice, miestopis a územné členenie. Takáto katastrálna mapa síce neslúži na právne účely, má však dôležitý informatívny charakter. K dispozícii je aj orientačná rastrová mapa. Mesto bude postupne zverejňovať aj ďalšie mapy, napríklad územný plán mestskej zóny a ďalšie,“ informoval magistrát.

Pri dopravnej nehode v okrese Nové Zámky prišiel o život cyklista

Nový GISPLAN ponúka užívateľom okrem máp aj rôzne funkcie ako napríklad pohyb v mape, vypínanie jednotlivých vrstiev a nastavovanie ich priehľadnosti, zoom, meranie dĺžok a plôch, vyhľadávanie či identifikácia objektov. Mapový informačný systém mesta je vytvorený responzívnym dizajnom, takže jeho zobrazenie je prispôsobené aj obrazovkám na mobilných telefónoch či tabletoch.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru