Jednou vetou

Novinkou hudobného festivalu Verím Pane je seminár o tvorbe piesní

Ilustračný obrázok

Foto: Facebook

Koncerty, workshopy, diskusie, divadelné predstavenie a duchovný program ponúkne od utorka do nedele (22.7.) 28. ročník hudobného festivalu Verím Pane, ktorý sa koná v oravskom Námestove. TASR za organizátorov informoval Daniel Gašpierik.

Festivalový program otvorí svätá omša v Kostole sv. Šimona a Júdu v Námestove, hudobne ju bude sprevádzať zbor z Novoti. Návštevníci festivalu sa môžu od stredy zúčastniť napríklad na workshopoch zborového spievania, tanca, tvorivého ateliéru pre šikovné kreatívne ruky či práce v kapele. Staronovým workshopom bude tzv. ŠUPA (Škola Uctievania – Praktické aplikácie). „Chceme spolu rásť ako uctievači, hudobníci a vedúci chvál. Vidíme okolo seba smäd a hlad po božej prítomnosti a veľmi túžime, aby mohlo čoraz viac ľudí prežívať stretnutie so živým Bohom skrze jeho prítomnosť v duchu a v pravde,“ uviedli lektorky Martina Belejová, Eva Hrešková, Lenka Jamborová a Mária Škovierová.

Alternatívou a sprievodnou aktivitou bude možnosť naučiť sa a zahrať sa nové, ale aj staré spoločenské hry. „Od stredy do soboty cez deň v dome kultúry a počas večerných koncertov vo festivalovej čajovni,“ doplnil Gašpierik.

Prečítajte si tiež: Festival Balaton Sound neukázal Slovákov v dobrom svetle

„Pre niekoho možno bude novinkou, že všetky koncerty (až na dve výnimky) budú od stredy v amfiteátri. Pre iných sobotňajšia diskusia #Verím Pane for Jan o boľavých udalostiach, ktoré sme prežili a prežívame a o angažovaní sa mladých v spoločenskom živote. Novinkou bude i seminár o tvorbe piesní, ich nahrávaní a prezentácii s názvom POZOR PESnička pod vedením pesničkára Mira Jila,“ povedal zakladateľ a organizátor festivalu Juraj Drobný.

Vrcholom festivalu Verím Pane už tradične býva nedeľná svätá omša v námestovskom amfiteátri. „Začne sa o 11. hodine. Zaujímavosťou tohto ročníka bude, že o hudobný sprievod sa postarajú členovia kapely Credo a všetci účinkujúci, ktorí sa počas festivalu zapoja do skúšok a prípravy na túto svätú omšu,“ dodal Gašpierik.

Hudobný festival Verím Pane sa konal prvýkrát v roku 1990 v Horných Kočkovciach. V rokoch 1994–1996 bola miestom konania Považská Bystrica. Od roku 1998 sa koná v Námestove.

Môže vás zaujímať

Do Bratislavy priletelo takmer 300 ľudí, Slovákov uzavreli do karantény