Jednou vetou

Noví pacienti na koronavírus nepribudli, ale ešte nemajú vyhrané

Domov sociálnych služieb Pezinok

FB Pezinok

Situácia v DSS Pezinok sa zlepšuje, v utorok nemuseli nikoho hospitalizovať. Rady zamestnancov doplnili nové posily a zariadenie prešlo hĺbkovou dezinfekciou.

Situácia v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov (DSS) Pezinok sa zlepšuje, v utorok nemuseli nikoho hospitalizovať. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o tom informoval na svojej internetovej stránke. „Po tom, čo v sobotu 18. apríla nastúpil do zariadenia sociálnych služieb v Pezinku krízový manažment, sa situácia postupne zlepšuje. Rady zamestnancov doplnili nové posily a zariadenie prešlo hĺbkovou dezinfekciou,“ uviedol BSK. Dobrou správou je aj to, že v utorok nebol potrebný žiaden prevoz do nemocnice.

Od potvrdenia prvého prípadu nakazenia koronavírusom na Slovensku vykonal BSK v DSS Pezinok množstvo opatrení. „Od 6. marca boli zakázané návštevy a obmedzené boli aj vychádzky klientov, po potvrdení prvého výskytu nového koronavírusu v DSS prešli testovaním na COVID-19 všetci zamestnanci aj klienti,“ informoval BSK.

Priestory DSS kraj hĺbkovo vydezinfikoval a do zariadenia doniesol ďalšie ochranné pracovné prostriedky. Kraj pôvodne uvažoval, že klientov s negatívnym testom presunú do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom rozhodli, že všetci klienti zostanú v Pezinku. „Pozitívne testovaní klienti na COVID-19 sú fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum. Samosprávny kraj rozhodol, že centrum COVID-19 v Pezinku nevznikne,“ vysvetlil BSK.

„Nový krízový tím zo župy urobil za niekoľko dní v Pezinku veľký kus práce, čo pocítili zamestnanci aj klienti. Spolu s krízovou manažérkou nastúpili do zariadenia aj noví zamestnanci – opatrovateľky, zdravotné sestry a terapeutky. Kým minulý týždeň bol pre všetkých mimoriadne vyčerpávajúci, tento týždeň už ale máme dostatok personálu na to, aby si dokázali zamestnanci aj oddýchnuť. Atmosféra v domove sa citeľne zlepšila,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba a vyjadril poďakovanie zamestnancom DSS, obyvateľom Pezinka a okolitých obcí za pomoc, ako aj primátorovi Pezinka Igorovi Hianikovi, ktorý je najnovšie prizývaným členom Krízového štábu BSK.

Aktuálne je v zariadení DSS Pezinok 61 klientov, z toho 30 pozitívnych a 31 negatívnych. Hospitalizovaných bolo 32 klientov, osem zomrelo. Z celkového počtu 61 klientov je v zariadení 16 imobilných a 45 mobilných klientov.

Najprv museli štyria seniori zomrieť, až potom Droba konal

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru