Jednou vetou

Nový šéf odboru dopravy v Bratislave by mal vzísť z tretieho kola

Ilustračné foto

Foto: TASR

O novom riaditeľovi Odboru dopravy Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) by malo rozhodnúť tretie kolo. To je ako kolo užšieho výberu naplánované na piatok 2. marca. Pre TASR to uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Druhé kolo sa uskutočnilo v pondelok 26. februára. Zúčastnili sa na ňom všetci jedenásti kandidáti. Každý uchádzač bol pripravený a prezentoval svoju koncepciu riadenia dopravy, komisia hodnotí prezentované koncepcie pozitívne,“ doplnila Forman.

Župan hľadá nového šéfa dopravy, investoval už 6-tisíc eur

S víťazom výberového konania, ktorý vzíde z tretieho kola, bude podpísaná riadna pracovná zmluva. Termín jeho nástupu do funkcie zatiaľ podľa hovorkyne kraja známy nie je a bude závisieť od možností uchádzača. „Župa vyjde víťazovi v ústrety, no je v záujme všetkých, aby mohla nová riaditeľka či riaditeľ nastúpiť čo najskôr,“ dodala Forman.

Zlepšenie dopravy v kraji je pre jeho nové vedenie jednou z absolútnych priorít. V rámci výberového konania hľadá úrad do funkcie riaditeľa tohto odboru „najodvážnejšieho medzi najlepšími“. Jeho úlohou bude skoordinovať harmonogram a financovanie projektov a urobiť „rozumný“ plán na zlepšenie dopravy v kraji.

Najvhodnejšieho kandidáta vyberá 11-členná odborná komisia. Sedia v nej zástupcovia kraja, poslancov i občianskych iniciatív.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru