Jednou vetou

NSK cez program Leader podporil v posledných rokoch stovky projektov na vidieku

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) podporil v priebehu posledných štyroch rokov stovky projektov zameraných na rozvoj vidieka. Miestne akčné skupiny (MAS) tak mohli od roku 2016 do roku 2019 zrealizovať celkovo 646 investícií zameraných predovšetkým na rozvoj verejných priestranstiev.

Nitra chce zvyšovať dane, radnica tvrdí, že sa to dotkne hlavne firiem

Podľa slov podpredsedníčky kraja Evy Antošovej je NSK jediným vyšším územným celkom, ktorý už 11 rokov podporuje z vlastných zdrojov rozvoj vidieckych území.

„Cez program Leader bolo z rozpočtu NSK vyčlenených za posledné štyri roky takmer 1,8 milióna eur. Určené boli práve na inovatívne prístupy pri rozvoji vidieka,“ uviedla Antošová.

Projekty, ktoré kraj podporil cez program Leader, smerovali predovšetkým do modernizácie verejných priestranstiev a oddychových zón.

„Mnohé obce vďaka nim mohli revitalizovať či vybudovať parky, detské ihriská alebo podporiť kompostovanie, aktivity občianskych združení a podnikateľov, prípadne pomôcť pri zavádzaní regionálnych značiek kvality,“ pripomenula Antošová.

Je tu dušičkový víkend: Navštívte tieto zaujímavé akcie!

Ako doplnila, NSK sa plánuje podieľať na rozvoji vidieka aj v roku 2020. „Vo svojom rozpočte na rok 2020 počíta pre program Leader so sumou 600.000 eur,“ dodala Antošová.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate