Jednou vetou

O post primátora v Poprade zabojuje 12 kandidátov, v Levoči ich bude päť

Levoča, foto: krasneslovensko.eu
V nadchádzajúcich komunálnych voľbách sa bude o post primátora v meste Poprad uchádzať celkom 12 kandidátov. Informovala o tom zapisovateľka mestskej volebnej komisie Mária Kubičárová s tým, že kandidátne listiny do utorka (11.9.) odovzdalo 12 nezávislých kandidátov a jeden za koalíciu politických strán.

O hlasy voličov v Poprade sa bude uchádzať aj 133 kandidátov na poslancov tamojšieho mestského zastupiteľstva (MsZ). „Z nich 64 vo volebnom obvode číslo 1 a 69 vo volebnom obvode číslo 2. Dohromady 48 kandidátov bude nezávislých, zvyšok kandiduje za politické strany, hnutia či koalície,“ konkretizovala Kubičárová s tým, že prvý kandidát na poslanca bol zaregistrovaný 21. augusta, posledný v utorok o 22.45 h.

Posledný kandidát na primátora podal kandidatúru taktiež v utorok o 21.25 h. „Mená kandidátov budú oznámené po preskúmaní kandidátnych listín a registrácii v priebehu najbližších dní,“ uzavrela zapisovateľka.

V Bratislave kandiduje za primátora 10 uchádzačov, za poslancov 284

V historickom meste Levoča má záujem o post primátora päť kandidátov, čo je o jedného viac ako pred štyrmi rokmi. Kamil Tomčofčík z tamojšieho mestského úradu uviedol, že o poslanecké kreslo prejavilo záujem dohromady 74 ľudí. V rozlohou najväčšom slovenskom meste, ktorým sú Vysoké Tatry, chce zabojovať o primátorský post osem nezávislých kandidátov a jeden za KDH. Zapisovateľka tatranskej mestskej volebnej komisie zaevidovala aj kandidátne listiny od 31 kandidátov na poslancov MsZ v šiestich obvodoch.

Na post primátora v Spišskej Novej Vsi podali kandidátnu listinu štyria kandidáti, čo je o jedného viac ako pred štyrmi rokmi. „Kandidátne listiny sme prevzali od Pavla Bečarika, prednostu okresného úradu, ktorý kandiduje za koalíciu SNS, Smer-SD a Most-Híd. Rastislav Javorský kandiduje s podporou KDH, OĽaNO, Spolu – občianska demokracia, Progresívne Slovensko a OKS. Právnik Oto Stettner kandiduje za stranu Slovenská národná jednota – strana vlastencov a posledným nezávislým kandidátom, od ktorého sme prevzali kandidátnu listinu, je Miroslav Uhrin,“ uviedla zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Spišskej Novej Vsi Lucia Duláková s tým, že o post poslanca MsZ sa bude uchádzať 55 kandidátov, z toho 17 nezávislých.

Vaľová chce obhájiť post primátorky Humenného

Na severe Spiša, v Starej Ľubovni, majú o kreslo primátora záujem traja nezávislí kandidáti, okrem súčasného primátora Ľuboša Tomka aj jeho predchodca Michal Biganič a tiež Jozef Kormaník. V predchádzajúcich voľbách do samosprávy boli kandidáti štyria. „Zapisovateľka miestnej volebnej komisie prevzala aj kandidátne listiny od 71 záujemcov o post v MsZ,“ doplnil prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a miest sa uskutočnia o dva mesiace, v sobotu 10. novembra a volebné miestnosti budú otvorené od 7. do 22. hodiny.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne