Jednou vetou

O útoku v bratislavskej MHD hovorí celé Slovensko: Polícia začala konať!

Mesto aj Dopravný podnik plánujú nakúpiť kamery do všetkých nočných liniek MHD

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Tento týždeň ( 22. 5. ) sa v bratislavskej MHD odohral brutálny útok, ktorého jedna z obetí skončila v nemocnici s ťažkými zraneniami. V prípade už začala konať polícia, aj Dopravný podnik Bratislava. Polícia verejnosť žiada o pomoc - v stotožnení útočníkov totiž môžu pomôcť najmä svedkovia.

Ďalšie násilie v Bratislave a len kúsok od piatkovej drámy!

Medzi 23. a 23:30 sa podľa doposiaľ zverejnených informácií uskutočnil v linke číslo 83, na trase zo zastávky SAV na zastávku Damborského násilný incident, o ktorom by sa obetiam – manželskému páru – nesnívalo ani v tom najhoršom sne. Skupinka štyroch neplnoletých cestujúcich mladíkov sa v autobuse správala nevhodne, hlučne, robila neporiadok a rozhadzovala okolo seba veci.

Petržalka v problémoch: Ako bude postupovať starosta a ako riaditeľky?

Dvaja cestujúci – manželský pár vo veku 50 a 52 rokov – mladíkov slušne napomenuli. Údajne 16- roční muži na upozornenie reagovali fyzickým napadnutím, údermi do oblasti tváre spôsobili páru zranenia a zlomeniny v oblasti tváre a napadnutá žena so zraneniami skončila hospitalizovaná v nemocnici. Mladíci po incidente z autobusu utiekli a Dopravný podnik Bratislava, aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave začali konať. Na trase linky 83 máme viacero zastávok, ktoré sú vybavené kamerovým systémom, informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB, Zenon Mikle.

Politológovia o výzve Progresívneho Slovenska: Je to veľmi zvláštne

Podľa jeho slov DPB dostupné informácie postúpilo polícii, čo potvrdil aj Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Vyšetrovanie v súvislosti s uvedeným prípadom v súčasnej dobe aj naďalej pokračuje. Bližšie informácie s prihliadnutím na súčasný stav nie je možné poskytnúť, vysvetlil Szeiff pre hlavne.sk. Mesto, aj Dopravný podnik plánujú v budúcnosti predísť podobným situáciám primárne nákupom kamier do všetkých nočných liniek MHD. Čo však bolo v prvom rade motívom mladých mužov sa pokúsime priniesť v najbližších dňoch.

Čaputovej problémy s partnerom: Stoja pri nej bežní ľudia aj celebrity

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru