Obvinili ženu a dvoch mužov, ktorí falšovali bankovky

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ obvinil dvojicu mužov (19, 20) z okresu Trenčína a 29-ročnú ženu z okresu Nové Mesto nad Váhom z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. Dvojica mužov navyše čelí obvineniu z prečinu podvodu.

Ako informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, žena spoločne s jedným z mužov mali spoločne vytlačiť falošné bankovky v nominálnej hodnote 100 a 500 eur. Obvinení muži sa pokúsili falošnými bankovkami v Trenčíne zaplatiť. Nepodarilo sa im to.

Polícia stíha manželov z Bardejova pre vymeškané hodiny ich syna

„Polícia vypátrala a zadržala v Trenčíne obvinených mužov a zabránila v páchaní ďalšej trestnej činnosti. Pri domovej prehliadke zaistila polícia ďalšie falošné bankovky. Obvinení neoprávnene vyrobili falošne bankovky v celkovej hodnote 13.400 eur. Zaistené bankovky boli zaslané na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby,“ doplnil Kudlička.

Ako dodal, 19-ročnému mužovi a 29-ročnej žene hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov, 20-ročnému mužovi desaťročné väzenie.

Môže vás zaujímať

V pondelok bolo na Slovensku na viacerých miestach rekordne teplé počasie