Jednou vetou

Obyvatelia Prešova môžu športovať v novom fitparku

Ilustračné foto

Pixabay.com

Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.

„Je aj v záujme mesta, aby vytváralo obyvateľom kompaktný priestor, ktorý im poskytne nielen dostupnosť všetkých moderných služieb, ktoré zvýšia kvalitu bývania, ale aj zmysluplné možnosti trávenia voľného času,“ povedala primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Prvý jesenný deň sa na Slovensku začne v noci na nedeľu 23. septembra

Nový Fitpark Prešov na ulici Pavla Horova je výsledkom spolupráce samosprávy a súkromného investora obchodného centra Eperia Shopping Mall. Samospráva mesta vytipovala voľný priestor funkčne určený pre rekreačne športové vyžitie a obchodné centrum na ňom vybudovalo outdoorové workoutové ihrisko na vlastné náklady.

Skladba jednotlivých zariadení je zvolená tak, aby si Prešovčania mohli aktívne precvičiť celý pohybový aparát, pričom si každý môže zvoliť až z ôsmich stupňov záťaže. Nastavenie obtiažnosti tak umožní cvičiť rovnako efektívne mladým, ako aj starším obyvateľom.

Blíži sa chrípková sezóna, v boji proti nej pomôže posilňovanie imunity

Použitie zariadení je podľa radnice veľmi jednoduché, ale napriek tomu bude pri každom informačný štítok s návodom a QR kódom, pomocou ktorého si po načítaní do telefónu môžu cvičenci pozrieť videá, návody na cvičenie aj užitočné animácie a piktogramy s vyobrazením mechaniky pohybu na danom zariadení.

Môže vás zaujímať

V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční projekt Cibula Fest +