Jednou vetou

Od stredy budú autobusy prímestskej dopravy v kraji jazdiť v prázdninovom režime

Ilustračné foto

foto: TASR - Roman Hanc

Od stredy 11. marca budú autobusové spoje prímestskej dopravy v Bratislavskom kraji v rámci Integrovaného dopravného systému (IDS) jazdiť v prázdninovom režime.

Premávať budú len spoje, ktoré sú v cestovných poriadkoch bez označenia alebo označené inverzným symbolom „11“. Uvedené opatrenie bude platiť do odvolania. „Ako preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu pozastavili vyučovanie aj mnohé materské a základné školy v celom kraji.

Zároveň upravujeme prevádzku prímestských autobusových spojov Slovak Lines, do odvolania budú fungovať v prázdninovom režime. Prosím všetkých, aby sa počas prepravy hromadnou dopravou správali ohľaduplne a dodržiavali prísne hygienické zásady,“ vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V súvislosti s odporúčaním Svetovej zdravotníckej organizácie obmedziť hotovostné platby môžu cestujúci pri kúpe cestovných lístkov využiť bezhotovostné platby prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK.

Cestovné lístky zakúpene v aplikácii sú platné vo všetkých spojoch Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, dodáva Droba.

O ďalších zmenách bude IDS BK informovať cestujúcu verejnosť prostredníctvom tlačových správ, správ v mobilnej aplikácii a na sociálnych sieťach.

Môže vás zaujímať

Historická budova Lekárne u Salvátora bude prístupná verejnosti