Jednou vetou

Od stredy dôjde k zmenám na niektorých linkách MHD

Ilustračné foto

Foto: TASR

V Bratislave dôjde od stredy (24. 4.) k zmenám na niektorých linkách MHD. Jedným z dôvodom je aj obmedzenie výroby v automobilovej spoločnosti Volkswagen. Zároveň dôjde aj k rozšíreniu premávky na vybraných linkách v ranných a večerných hodinách.

Menia sa cestovné poriadky MHD liniek 7, 25, 26, 29, 53, 59, 68, 83, 84, 92, N33, N53 a N80. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Vedúci pracovníci na úrade v Petržalke mesačne zarobia aj 2-tisíc eur

Z dôvodu obmedzenia výroby v spoločnosti Volkswagen prichádza k úprave spojov počas víkendov na linkách 25, 26 a 92.

„Po novom bude na každej linke premávať iba ranná dvojica spojov v oboch smeroch. V pracovných dňoch sa počet zmenových spojov nemení. Jednotlivé vrátnice sú v priebehu celého dňa aj naďalej dostupné linkami 20, 21, 23 a 29,“ spresnil DPB.

Na linke 29 prichádza k úprave času prvého odchodu zo zastávky Nové SND na 4.20 h pre zabezpečenie prestupu obyvateľov Devína na linku 21 smer Bory a Patrónka na zastávke Novoveská. Taktiež pribudne spoj o 23.06 h zo zastávky Nové SND, čím príde podľa DPB k rozšíreniu obsluhy medzi súčasným posledným spojom linky 29 a prvým spojom linky N29.

„Na linkách 7, 59, 68, 83 a 84 budú uskutočnené malé zmeny v odchodoch liniek, pričom ich intervaly ostanú zachované,“ spresnil dopravný podnik.

FOTO: Pozrite si top 12 miest s najlepšou kvalitou života! Kde sa umiestnila Bratislava?

Nový spoj pribudne na linke N53 zo zastávky Vajnory-konečná v čase 22.59 h. Prichádza tým k rozšíreniu obsluhy Vajnorskej a Krížnej ulice medzi posledným spojom linky 4 a súčasným prvým spojom linky N53.

„Na Hlavnej stanici je zároveň možný prestup na nočné linky o 23.30 h. V súvislosti s novým spojom linky N53 bude zároveň posunutý posledný spoj linky 53 zo zastávky Vajnory-konečná smer Trnavské mýto z dôvodu rovnomerného rozloženia jednotlivých odchodov liniek MHD,“ vysvetlil DPB.

Na linke N33 prichádza k úprave „časových polôh“ zo zastávky Kuklovská smer Hlavná stanica s cieľom skrátiť prestupný čas na ďalšie linky nočnej dopravy.

Na linke N80 bude spoj s odchodom 0.04 h zo zastávky Údernícka-kúpalisko posunutý na 0.00 h. Zmenu umožnil posun príchodu prípojného vlaku z Viedne na Železničnú stanicu (ŽST) Petržalka.

Bratislava: Samosprávy si chcú lepšie posvietiť na ochranu ovzdušia v meste

DPB upozorňuje, že v záujme zachovania prestupnej väzby ostáva odchod 2.04 h zo zastávky Údernícka-kúpalisko (2.05 h zo zastávky ŽST Petržalka) nezmenený. Príchod posledného vlaku z Viedne do Petržalky je totiž aj naďalej v čase 1.59 h.

Môže vás zaujímať

Pyrotechnici zlikvidovali nájdenú vojenskú muníciu