Jednou vetou

Odvezte sa vlakom alebo pokochajte krásou kvetín. Aj to sú naše tipy na víkend

fotokoláž: hlavne.sk
Je tu opäť víkend a aj predpoveď počasia je optimistická - teploty okolo 24 stupňov, viac slnečno ako oblačno. Preto aj naše tipy na víkend budú súvisieť s aktivitami v prírode. Poďte sa s nami pokochať krásou kvetov alebo urobiť niečo pre svoje zdravie.

Rušňoparáda

Košické rušňové depo tento víkend otvorí brány najväčšej slovenskej prehliadky železničnej histórie aj súčasnosti. Dvojdňový program ponúka lákadlá pre malých aj veľkých.  Povozíte sa v historickom vlaku či autobuse, ale zažijete napríklad aj simulovaný letecký prepad. Najväčším lákadlom však bude vlak InterCity, ktorý spája Bratislavu a Košice. Predstaví sa tiež rakúsky prezidentský salónny vozeň alebo historická hasičská technika.

Ilustračný obrázok, foto: pixabay.com | Foto: pixabay.com

Počas dvoch víkendových dní budú na Rušňoparáde pripravené aj výlety historickými vlakmi do Košického kraja. Prvý vás zavezie do Jasova na jarný trh a workshop, ďalší vláčik pôjde do Trebišova do múzea južného Zemplína. Budú aj dobroty. Priamo v Rušňovom depe bude znovu rozvoniavať margeciansky gruľovník z južného Spiša.

Národný beh Devín

V nedeľu štartuje 71.ročník národného behu Devín-Bratislava, najstaršie podujatie na Slovensku. Bežci tradične odštartujú pod hradom Devín a do cieľa dobehnú na Rázusovom nábreží.

Ilustračné foto | pixabay.com

Organizátori očakávajú viac ako  6-tisíc bežcov, medzi ktorými pobeží aj tento rok primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Záhradkár

Už po 24-krát otvoril v Trenčíne svoje brány obľúbený a vyhľadávaný veľtrh potrieb pre záhradkárov. V areáli trenčianskeho výstaviska môžete čerpať inšpirácie do nedele na výstave Záhradkár.

výstava Záhradkár v Trenčíne, fofo: tsk.sk

Na jar sa môžete pripraviť aj v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall. Po tretíkrát tu privítajú Festival záhrad plný rastlín, tematicky zameraný na zdravie zo záhrady. Prezradia vám, ako  pestovať ekologicky trebárs aj v paneláku.

Vegánska nedeľa

Na záver niečo pre fajnšmekrov. Vegánska nedeľa v žilinskom Záriečí  sa tentokrát spája s obľúbeným cestovateľským kinom. Podeľte sa o kulinárske zážitky, ktoré ste zažili na svojich cestách a dovolenkách po celom svete.

ilustračný obrázok: stravazelenych.com

Na ochutnávku nadviaže večerná prednáška, ktorá vás prevedie prekrásnou krajinou – Islandom.

zdroj: slovakia travel, redakcia

Môže vás zaujímať

Spustenie Dúbravsko-Karloveskej radiály je otázkou najbližších týždňov