Jednou vetou

Okresný súd v Bratislave bude opäť skúmať, komu patria akcie Technopolu

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Okresný súd Bratislava I zrušil rozsudok, podľa ktorého ukradnuté akcie firmy Technopol Servis patria ľuďom blízkym podnikateľovi Marianovi K. Súd tak bude nanovo skúmať, komu akcie patria. Informuje o tom denník Sme.

„V čase vyhlasovania rozsudku pre zmeškanie neboli splnené podmienky vyžadované zákonným ustanovením na takéto rozhodnutie,“ uviedol pre denník Sme sudca Radovan Groman, ktorý prípad prebral po sudkyni Miriam Repákovej. Tá sa z prípadu stiahla.

Fekišovce: Obecné zastupiteľstvo má štyroch nových poslancov

V roku 2017 sa na súd obrátila firma Aarow. Tá žiadala, aby súd určil, kto je akcionárom Technopolu, pretože v obehu boli v tom čase dve série jeho akcií.

Prvú mala podľa polície ukradnúť Denisa P., ktorá je exmanželkou riaditeľa Technopol Servisu. Následne ich predala firme Aarow.

V súčasnosti je trestne stíhaná pre krádež. Majiteľom firmy je podľa denníka syn Jozefa Dučáka, ktorý sa angažoval v kauze nezákonnej výstavby skládky odpadu v Pezinku spolu s Marianom K.

Do obehu sa dostala aj druhá séria akcií po tom, čo sa vedenie Technopolu dozvedelo o ich krádeži, následne ich zneplatnilo a v roku 2016 vydalo nové akcie americkej firme Investments Nominees.

Mesto Žilina minulo na zimnú údržbu 650.000 eur z rozpočtu a čerpá z rezervy

Sudkyňa Repáková rozhodla, že akcionárom Technopolu je firma Aarow. Nové akcie, ktoré Technopol vydal, vyhlásila sudkyňa za neplatné.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru