Jednou vetou

Olešák: Že parkovacia politika ešte neplatí, je i hanba poslancov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Poslanci Bratislavy sa nemôžu zbavovať podielu viny na tom, že parkovacia politika v hlavnom meste zatiaľ ostáva len na papieri. "Je to aj naša hanba, že sme s tým nevedeli pohnúť,“ priznal jeden z nich, Radoslav Olekšák (Klub pre Bratislavu) v relácii Tablet.TV Mesiac v Bratislave.

Poukázal na to, že zavedenie celomestských pravidiel sa rieši už od roku 2012 a od neprijateľného pôvodného návrhu dospeli rokovania v decembri 2016 k uzneseniu, ktoré je pre mestské časti akceptovateľné. „Magistrát vyhovel aj podnetom prokurátora v prípade zosúladenia všeobecne záväzného nariadenia (VZN) s dodatkom štatútu o deľbe kompetencií,“ upozornil Olekšák na prepracovanie pôvodného znenia VZN.

I v mene poslaneckého klubu, ktorého je členom, si myslí, že v súčasnosti preto neexistujú relevantné dôvody brániť spusteniu parkovacej politiky. V tomto duchu nazerá i na názory časti poslancov v zastupiteľstve, ktorí tvrdia, že Bratislava nie je na parkovaciu politiku pripravená. „Ok, ja viem, že je potrebné budovať záchytné parkoviská, že je potrebné posilniť MHD, ale nie je možné parkovaciu politiku neustále odkladať,“ zdôraznil.

No hoci opakuje, že na prijatie celomestských pravidiel je naozaj najvyšší čas, skepticky tiež priznáva, že terajšie zastupiteľstvo o tom asi nerozhodne. „Nepredpokladám, že sa nám podarí schváliť dodatok štatútu. Ostane to na poslancoch, ktorí dostanú mandát v jesenných voľbách,“ povedal pred kamerami v Tablet.TV.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru