Jednou vetou

Opitú chodkyňu na rýchlostnom privádzači zrazilo auto

ilustračné foto, hlavne.sk
Ťažké zranenia utrpela opitá 27-ročná chodkyňa, ktorú v utorok (16. 4.) večer zrazilo auto, keď prechádzala cez rýchlostný privádzač Južné nábrežie v Košiciach. Dychovou skúškou u nej polícia zistila 1,18 mg/l alkoholu v dychu, čiže 2,46 promile.

Žena nerešpektovala zákon o cestnej premávke, podľa ktorého môžu diaľnice a rýchlostné cesty používať iba vodiči motorových vozidiel.

Prechádzala pritom od stredových zvodidiel ku krajnici vozovky, keď ju prednou časťou vozidla zachytilo vozidlo značky BMW.

Pojednávanie s Ľubošom L. v kauze komunistických symbolov odročili

„Chodkyňa po zrážke ostala ležať na vozovke a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ťažké zranenia. Vodič vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, pozitívna však bola dychová skúška vodičky,“ informovala v stredu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava