Jednou vetou

Opitý cyklista sa v Senci zrazil s autom, nikto sa nezranil

Opitý cyklista sa vo štvrtok (7.6.) večer v Senci zrazil s autom. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil. Na aute vznikla škoda 1000 eur. Cyklistovi ďalšiu jazdu zakázali. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Podľa dostupných informácií z miesta dopravnej nehody 36-ročný cyklista pod vplyvom alkoholu prechádzal po jednosmernej ulici na Šafárikovej ulici, pričom sa plne nevenoval vedeniu bicykla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, následkom čoho došlo k stretu s osobným motorovým vozidlom,“ opísala Mihalíková.

Opitý cyklista spadol na diaľnici

Policajti podľa jej slov na mieste podrobili oboch účastníkov dopravnej nehody dychovej skúške, ktorá sa u cyklistu skončila s pozitívnym výsledkom. „Nameraná hodnota 1,46 mg/l alkoholu vo vydýchnutom vzduchu presahovala hodnotu množstva alkoholu 0,24 mg/l, ktorá bola novelou zákona o cestnej premávke povolená pre cyklistov jazdiacich v zastavanom území obce a po cestičke pre cyklistov,“ doplnila Mihalíková.

Dopravnú nehodu policajti objasňujú. Zároveň upozorňujú, že alkohol znižuje schopnosť sústrediť sa a správne a včas reagovať na situáciu v cestnej premávke. „A preto aj pri jazde na bicykli by mal každý dbať na to, aby svojou jazdou neohrozoval seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uzavrela Mihalíková.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru