Jednou vetou

Opitý vodič sa s autom prevrátil na strechu

Nehoda v Sadoch nad Torysou 19. marca 2019

foto: PZ SR

K dopravnej nehode došlo v pondelok (18. 3.) popoludní pri obci Sady nad Torysou (okr. Košice-okolie), kde sa na strechu prevrátilo auto s 29-ročným vodičom. Policajti mu v dychu namerali hodnotu 1,21 mg/l alkoholu, čo v prepočte predstavuje 2,52 promile. Nehoda sa obišla bez zranení, informovala polícia.

Mladý vodič z okresu Košice-okolie bez vodičského oprávnenia šoféroval osobné auto zn. Škoda Octavia smerom na Košice. „V dôsledku nevenovania sa vedeniu vozidla zišiel mimo cestu a narazil do hlineného valu. V dôsledku nárazu sa vozidlo prevrátilo na strechu,“ uviedla v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Hasiči lokalizovali požiar v priestore bratislavských mestských lesov

Policajti muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru ho už obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
Polícia v Košickom kraji v tejto súvislosti opakovane upozorňuje na časté prípady dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu a vyzýva na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Môže vás zaujímať

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria