Jednou vetou

Otrasné praktiky v Domove seniorov! Riaditeľka je podľa viacerých neschopná

Na domov seniorov sa valia sťažnosti

autorská koláž hlavne.sk, dsarcha

Až rozum zastáva! Imobilní seniori ostávajú doslova trčať celé hodiny nepovšimnutí na chodbách na svojich vozíkoch. Žiadna úcta ani starostlivosť. Príbuzní musia suplovať prácu ošetrovateľov. Primátor Ivo Nesrovnal už má na stole žiadosť, aby odvolal z funkcie riaditeľku Moniku Šimovú z Domova seniorov Archa na bratislavských Kramároch, kde sa k ľuďom správajú žalostne až bezohľadne.

Pridajte sa k nám aj na facebooku

Návrh na odvolanie riaditeľky DS podala mestská poslankyňa a predsedníčka mestskej sociálnej komisie Lucia Štasselová. Dôvodom bolo podozrenie zo zanedbávania starostlivosti o klientov, ale hlavne neprofesionálnosť riaditeľky.

„Návrh sme podali, ale pán primátor Nesrovnal to musí podpísať. Uvidíme, ako s tým naloží. Stáva sa nám, že nám nepodpisuje uznesenia,“ uviedla Lucia Štasselová.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Samotná riaditeľka Monika Šimová je podľa našich zistené dlhodobo práceneschopná. Vzhľadom na to, že návrh na jej odvolanie ešte neprešiel, tak podľa zistení hlavne.sk dúfa, že keď sa situácia upokojí, vráti sa.

Štasselovej, ako predsedníčke sociálnej komisie opakovane prichádzali oficiálne sťažnosti, ktoré boli posielané cez magistrát. Ľudia aj zamestnanci žiadali, aby boli veci a zaobchádzanie s klientmi riadne prešetrené. Najaktuálnejší prípad bol pred štyrmi dňami, keď klientka zomrela, nakoľko sa jej našli v pľúcach zvyšky jedla.

Bývalého šéfa zelených kritizujú, Raču oblepil svojou tvárou

Bola nevládna, ležala.  „V akútnom stave ju odviezli na Kramáre. Lekárka, ktorá prijíma klientov z Archy odporučila rodinným príslušníkom, aby ich dali do iného zariadenia,“ podotkla pre hlavne.sk L. Štasselová.

Žalostná starostlivosť

Sťažností je viac. „Rodinní príslušníci po svojej práci musia v Arche vykonávať činnosti, ktoré by mali robiť ošetrovateľky, vôbec sa klientom nevenujú,“ uviedla L. Štasselová. Na základe tohto má výhrady spolu s ďalšími členmi komisie ku praktikám riaditeľky, že v Domove seniorov Archa, ktorého zriaďovateľom je hlavné mesto, sa nepracuje s klientmi tak, ako by sa malo.

Takto hustne jedna z najrozsiahlejších častí hlavného mesta Nové mesto

Šéfkou bez kvalifikácie

„Dali sme podmienku, nech pri výberovom konaní je zohľadnené vzdelanie a prax. Môže byť aj manažér, ale nech vie, do čoho ide. Šimová prišla z úradníckej pozície z Ministerstva vnútra a okolo práce so seniormi ani náhodou nezakopla. Má technické vzdelanie,“ zdôraznila L. Štasselová.

Bicykle sú pripravené, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

Je zaujímavé, že práve na výberové konanie M. Šimovej nebol prizvaný žiadny poslanec zo sociálnej komisie, až na námestníčku primátora Ivetu Plšekovú. Štasselová uviedla, že na otázku, prečo chce Šimová viesť domov seniorov, dnešná riaditeľka odpovedala „je to moja srdiečková záležitosť a chcem skúsiť niečo nové“.

Bezdradní seniori aj ich príbuzní

Je veľa iných prípadov, kedy sa riaditeľka nezachovala korektne. „Boli situácie, ktoré ukazovali, že ten človek na tom mieste nemá čo robiť. Ona je neschopná osoba, ktorá až škodí klientom. Môže byť dobrým človekom, ale nemá k tomu vzťah. Zrušila aj knihu sťažností v jedálni, strava sa tam úplne zhoršila a mnoho iného,“ uzavrela Štasslová.

Chaos na zastávkach v Bratislave. Kto sa má vyznať v grafikone?

Jeden zo zamestnancov zariadenia sa nám vyjadril, že sa riaditeľka naozaj správa ku klientom veľmi zvláštne. „Mala som pocit, akoby to robila všetko nasilu. Bolo to veľmi umelé, po ochote ani stopy. Stávalo sa, že klienti boli niekoľko hodín zaparkovaní na vozíčku na jednom mieste. Upieralo sa im veľa vecí,“ uviedol jeden zo zdrojov pre hlavne.sk.

Oslovili sme aj riaditeľku Moniku Šimovú, avšak na naše otázky nereagovala.

Kašle vláda na vysokoškolské internáty?

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru