Jednou vetou

Otvoria novú cyklotrasu za viac z Trenčína do Nemšovej

Ilustračné foto

Foto: unsplash.com

Trenčiansky samosprávny kraj stavia cyklotrasu v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie, pri ktorom spolupracuje s mestom Brumov - Bylnice

Do siete cyklotrás v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) už čoskoro pribudne spojnica Trenčína s Nemšovou.

Viac ako 11 kilometrov dlhý úsek cyklotrasy by mali otvoriť 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Po kontrolnom dni na finišujúcej stavbe cyklotrasy to vyhlásil predseda TSK Jaroslav Baška. Trenčiansky kraj stavia cyklotrasu v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie, pri ktorom spolupracuje s českým mestom Brumov – Bylnice.

Spolufinancovaný je z operačného programu Interreg V-A SK-CZ. Obom partnerom sa naň podarilo získať nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške viac ako 5 miliónov eur. Výstavba cyklotrasy Trenčín – Nemšová si vyžiadala viac ako 2,4 milióna eur vrátane NFP.

Po dokončení sa cyklisti ľahšie dostanú z Trenčianskeho hradu až na hrad Brumov v Českej republike. „Práce na cyklotrase finišujú, v najbližších dňoch tu predznačia stredovú čiaru a začnú s osádzaním košov, lavičiek a prístreškov na oddychové miesta, z ktorých dve budú v Skalke nad Váhom a jedno v Zamarovciach,“ uviedol počas kontrolného dňa Baška.

Nová cyklotrasa s dĺžkou 11,4 kilometra sa v Nemšovej napojí na už existujúce cyklospojenie s Českou republikou. „Onedlho sa začne kolaudačný proces a ja verím, že ak sa nevyskytnú žiadne nedostatky a nedorobky, do konca mesiaca by sme mohli mať kolaudačné rozhodnutie. Termín oficiálneho otvorenia sme už dávnejšie ohlásili na 1. júna a ja som presvedčený, že na Medzinárodný deň detí budeme môcť otvoriť túto cyklotrasu vedúcu z Trenčianskeho hradu cez starý železničný most, Zamarovce, popod Skalku nad Váhom až do Nemšovej,“ doplnil Baška.

(SITA, mt;rv),202005110029

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru