Jednou vetou

Partizánske žiada majiteľov pohostinstiev a barov o zatvorenie prevádzok

Primátor Partizánskeho Jozef Božik

foto: TASR

Primátor Jozef Božik rozhodol aj o zatvorení detských ihrísk.

Od piatka 13. marca sú v Partizánskom uzavreté všetky detské ihriská. Po rokovaní mestského krízového štábu o tom rozhodol primátor Jozef Božik. Mesto zároveň v rámci opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu upravilo úradné hodiny mestského úradu, na najbližšie dva týždne zrušilo občianske sobáše a tiež vyzýva prevádzkovateľov pohostinstiev a barov, aby uzavreli svoje prevádzky.

„Vstup na detské ihriská je od dnešného dňa zakázaný, pretože najnovšie výskumy ukázali, že koronavírus COVID-19 prežíva na hladkých a kovových povrchoch až 72 hodín. Dodržiavanie zákazu bude kontrolovať mestská polícia. Dôrazne žiadam rodičov, aby rešpektovali predmetný zákaz,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie primátor.

Mestský úrad na najbližšie obdobie zmenil úradné hodiny. „V pondelok, stredu a piatok je úrad, resp. kancelária prvého kontaktu, otvorený od 9:00 do 12:00, v utorok a vo štvrtok je úrad pre verejnosť zatvorený. Chcem požiadať obyvateľov, aby uprednostnili telefonický a elektronický kontakt. Bohužiaľ, aj napriek nariadenej karanténe po príchode z cudziny sa dnes našli občania, ktorí žiadali vybaviť agendu priamo na úrade,“ uviedol Božik.

Primátor informoval aj o pripravenosti miestnej nemocnice. „Od pondelka sa zriaďuje samostatná ambulancia pre COVID-19 so samostatným vchodom. Zároveň má nemocnica k dispozícii päť pľúcnych ventilácií, ktoré sú životne dôležité pri pľúcnom zlyhávaní spôsobenom agresívnym vírusom,“ dodal Božik.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku