Jednou vetou

Peniaze pôvodne určené na Hviezdoslavov ples pôjdu na pomoc Prešovu

Ilustračný záber

Foto: Pixabay.com

Mesto Dolný Kubín sa pridalo k slovenským samosprávam, ktoré sa rozhodli zaslať finančnú pomoc do Prešova. Príspevok 4000 eur odsúhlasili dolnokubínski mestskí poslanci na štvrtkovom (12. 12.) rokovaní. Ide o peniaze pre obyvateľov bytového domu na Mukačevskej ulici, ktorý minulý týždeň v piatok (6. 12.) zničil výbuch plynu.

VIDEO: Kamión narazil na pumpe do iných áut, náraz poškodil i stojany

„Nešťastie, ktoré postihlo obyvateľov bytového domu v Prešove, je obrovskou ľudskou tragédiou. Na zmiernenie dôsledkov budú potrebovať títo obyvatelia, ale aj prešovská samospráva, výraznú pomoc. Ako mesto cítime potrebu im podať pomocnú ruku, aby sme sa všetci naprieč Slovenskom zomkli a prejavili spolupatričnosť,“ povedal primátor Ján Prílepok.

Finančnú pomoc sa rozhodli dolnokubínski poslanci jednomyseľne schváliť aj na základe rozhovorov s obyvateľmi mesta. Peniaze, ktoré boli pôvodne určené na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu v roku 2020, tak budú použité pre obyvateľov bytového domu.

„K príprave rozpočtu pristupujeme zodpovedne. Preto sme aj pri úvahách, ako by sme ako mesto dokázali pomôcť Prešovčanom, hľadali možnosti práve vo výdavkovej časti. Po vzájomnej dohode s poslancami sme rozhodli, že sumu určenú na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu, ktorý sa mal konať pri príležitosti 171. narodenín Pavla Országha Hviezdoslava, presunieme radšej na pomoc Prešovčanom,“ doplnil primátor.

Obyvateľov, ktorí utrpeli škody pri výbuchu v Prešove, postupne odškodňujú

Plyn vybuchol v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo sedem ľudských životov, jedna osoba je stále nezvestná. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Časť z nich sa do bytov vrátila v sobotu (7. 12.) popoludní.

Môže vás zaujímať

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria