Jednou vetou

Pestrá ponuka na druhý májový víkend, kam sa vyberiete?

fotokoláž: hlavne.sk
Dobré jedlo, pekná príroda, chytľavá muzika, úcta všetkým mamám, polmaratón aj niečo pre psíčkarov. Opäť sme sa pokúsili vybrať zopár tipov z celého Slovenska, kam sa môžete s najbližšími príjemne zatúlať. Víkendová ponuka je naozaj pestrá...

Niečo pre gurmánov

V sobotu sa koná 6. ročník súťaže vo varení fazuľovej polievky Budmerická fazuľovica 2018 spolu s finále speváckej súťaže – MALOKARPATSKÝ SLÁVIK 2018. Podujatie sa uskutoční v areáli Budmerického kaštieľa. Ak sa chcete zapojiť, tak si pripravte recept z ľubovoľnej fazule, suchej bielej, farebnej strakatej a rôznych ďalších ingrediencií. Fazuľa a mäso môžu byť predvarené.

VIDEO: To sú pohyby – dôkaz, že váha je len číslo!

Varí sa v kotlinách – minimálne 30 litrov, ktoré si tímy sami zabezpečia. Plynové horáky sú povolené. Lenže pozor: Nie je povolené začať s ochutnávkou súťažnej fazuľovice skôr ako o 12.30 h. Dobrú chuť a príjemnú zábavu 🙂

Máte radi Country a peknú prírodu?

Hudobná skupina Vodopád oslavuje 35. výročie vzniku a poriadne to oslávi: v sobotu 12. mája 2018 Čiernom Balogu od 11.00 do 18.00 hod. vo VYDROVE pred skanzenom na festivale COUNTRY za Stodolou. V nádhernom prostredí je pripravená dobrá hudba, nálada a určite sa pridá aj počasie.

Odporúčame aj: Pozrite sa, na čom sa odvezie kráľovský párik

Tešiť sa môžete na hostí z Česka, Holandska aj USA, tu sú všetci interpreti, ktorí sa predstavia: LIBERDA GANG, BLUELAND, KANTOŘI, LUJZA BAND, HOLY WATER, STOPTIME, SILLMARION, WILLY JONES BAND a VODOPÁD.

Skupina VODOPÁD v súčasnej podobe: Cyril Kováč, Ondrej Paciga, Peter Onderuf, Stanislav Švantner, Ondrej Paciga ml. a Janko Medveď  foto: facebook VODOPÁD

Havkáči idú na Záhorácky oriešok

Príjemná kynologická akcia pre všetkých majiteľov a miľovníkov psíkov je v sobotu na Záhorí – presnejšie v areáli KAMENNÝ MLYN Vajarský, Plavecký Štvrtok, Lozorno. Príďte si užiť deň, súťažiť sa dá v 12 kategóriach, 7 zábavných súťažiach a zároveň aj podporiť psíkov v útulku – ZÁCHRANNÝ KORÁB o.z..

Na každého účastníka čaká vďaka sponzorom bohatý balíček za účasť. Na víťazov krásné ceny, poháre, medaile a kokardy. A chýbať nebudú ani hodnotné výhry, tombola a veľa ďalšieho!

ilustračné foto, pixabay.com

A čo maratón v nedeľu?

Klub bežcov Stropkov a mesto Stropkov organizujú tradičné podujatie, už 38. ročník Stropkovskej dvadsiatky. Bežci absolvujú polmaratónsku trasu (21 097 m) s tvrdým asfaltovým povrchom, ktorá vedie z Námestia SNP cez ulice Cintorínska, A. Hlinku, Chotčanská, ďalej obce Chotča a Bukovce.

Prečítajte si aj: Jasnovidec o budúcnosti na Slovensku – takto dopadnú súčasní politici…

Približne 550 metrov za obcou Bukovce sa bežci obrátia o 180° a pokračujú tou istou trasou naspäť do cieľa na Námestí SNP v Stropkove. Trať je prevažne rovinatá. Beží sa bez obmedzenia cestnej premávky. Trúfate si? Držíme palce!

ilustračné foto, pixabay.com | foto: Pixabay.com

Nezabudnúť na maminy, mamky, mamičky

V nedeľu je Deň Matiek a na viacerých miestach sa budú konať miestne vystúpenia či spoločenské podujatia. Napríklad, ak to máte na skok, môžete ísť na slávnostné posedenie z  tejto príležitosti v nedeľu 13.05.2018 o 15:00 hodine do sály Kultúrneho domu Voderady.

Zabavte sa: Viete dobre šepkať? Tak sa prihláste sem!

V programe vystúpi Spevácky zbor Prameň z Voderád, deti z Materskej školy, žiaci zo Základnej školy a žiaci zo Základnej umeleckej školy vo Voderadoch. Všetkým mamám, len to najlepšie, ďakujeme, že ste 🙂

ilustračné foto, pixabay.com | pixabay.com

Ak máte pre nás zaujímavé víkendové tipy, dajte nám o nich vedieť na redakcia@hlavne.sk, radi o nich napíšeme.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru