Jednou vetou

Petržalka v problémoch: Ako bude postupovať starosta a ako riaditeľky?

Starosta mestskej časti Petržalka Ján Hrčka

autorská koláž hlavne.sk, Bohdana Volková

Situácia v bratislavskej Petržalke sa vystupňovala predposledný májový týždeň počas tlačovej besedy v Technopole, kde sa 21 riaditeliek materských škôl rozhodlo odstúpiť zo svojich funkcií. Aký však bude ďalší postup starostu Jána Hrčku?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka | Foto: TASR

Neustále spory medzi riaditeľkami materských škôl a starostom Jánom Hrčkom, zdá sa, neprichádzajú k rozumnému záveru. Obe strany si totiž navzájom oponujú číslami, ktoré im vyhovujú. Starosta hovorí o celkových 16% „cezpoľných“ detí, ktoré sa aktuálne v petržalských škôlkach nachádzajú. „Pri 2780 deťoch je 450 detí, ktoré chodia aktuálne do materských škôlok v Petržalke,“ tvrdí starosta Ján Hrčka.

VIDEO: Problémy v Petržalke sa nekončia. Neustúpi starosta, ani riaditeľky!

Riaditeľky materských skôl však oponujú inými číslami, a to práve počtom žiadostí prijatých na budúci školský rok, z ktorých iba 12 tvoria deti s trvalým bydliskom mimo Petržalky. Aký teda bude ďalší krok starostu, ktorý sa podľa vlastných slov snaží situáciu konečne po rokoch vyriešiť a ako budú postupovať poslanci, ktorí sa postavili na stranu riaditeliek materských škôl?

Čaputovej problémy s partnerom: Stoja pri nej bežní ľudia aj celebrity

Nezávislá poslankyňa Iveta Plšeková | Zdroj: plsekova.sk

Petržalský starosta Ján Hrčka iba pred pár dňami vypísal výberové konanie na posty 21 riaditeliek materských škôl a v priebehu týždňa začali prebiehať výberové rokovania, zatiaľ ale bez výsledku. V súčasnosti prebiehajú rokovania medzi vedením mestskej časti a riaditeľkami. O ich výsledkoch budeme informovať hneď ako budú ukončené, informoval riaditeľ oddelenia komunikácie s verejnosťou, Radovan Choleva.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Cholevove slová potvrdila aj nezávislá poslankyňa Iveta Plšeková, ktorá doposiaľ s protestujúcimi riaditeľkami materských škôl úzko spolupracovala. My sme sa ako nezávislí poslanci usilovali pridať na zastupiteľstve jeden bod programu – tému materských škôl. Bohužiaľ, tým, že bol v Technopole v čase zastupiteľstva nahlásený plynový útok yperitom, zastupiteľstvo sa zrušilo, vysvetlila Plšeková, ktorá sa s pomocou kolegov snaží vyzbierať dostatok podpisov pre zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva s jedinou témou: problematika materských škôl v Petržalke.

Bohužiaľ, ani poslanci, ktorí sú „starostoví“, ani Team Vallo nám zatiaľ podporu nedali, chýba nám tak 5 hlasov, aby sme mimoriadne zastupiteľstvo mohli zvolať, informovala Plšeková v rozhovore pre hlavne.sk. Podľa Plšekovej tvrdení prebiehali v posledných dňoch v petržalských škôlkach rodičovské združenia, na ktoré sa snažil prísť aj starosta, a svoje plány rodičom vysvetliť.

FOTO: Filmový festival v Cannes priniesol hviezdne momenty, aj slzy

Ján Hrčka má podľa svojich slov záložný plán na riešenie problémov so škôlkami | Zdroj: bv

Myslím však že všetky tieto stretnutia boli pomerne búrlivé. Pokiaľ viem, pán starosta na rodičovských združeniach opakovane priznal, že z jeho strany došlo k zlyhaniu aj v oblasti komunikácie, aj v oblasti nastavenia parametrov práce s riaditeľkami, povedal tiež, že sa situáciu bude snažiť zlepšiť,“ tvrdí Plšeková, ktorá potvrdila vypísanie výberového konania, ako aj prebiehajúce rokovania. V pondelok vypísal výberové konanie na 21 riaditeliek materských škôl a dnes ráno mal s nimi o pol deviatej prvé rokovanie o tom, ako ďalej. Toto rokovanie však zatiaľ úspešné nebolo a k spoločnému záveru ešte nedospeli, doplnila podľa svojich informácií Plšeková v rozhovore pre hlavne.sk.

FOTO: Pozrite si hostí na najkrajšej svadbe roka!

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru