Jednou vetou

Piešťany urobia z administratívnej budovy byty, kto v nich bude bývať?

Ilustračná foto

Foto: TASR

Mesto Piešťany v rámci investičnej akcie pripravuje rekonštrukciu a prestavbu objektu Lesoprojektu na nájomné byty. Bývalá administratívna budova by mala poskytnúť bývanie v 15 bytových jednotkách.

„Mali byť vo výmere od 23 do 72 štvorcových metrov,“ uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Eva Bereczová. Počíta sa aj s využitím podkrovia a časti suterénnych priestorov. Náklad podľa projektanta Silkat, s. r. o. je vo výške približne 943.000 eur, pri novom obytnom dome sa počíta aj s výstavbou parkoviska, oplotenia, osvetlenia a exteriérových prvkov.

„Plánované financovanie akcie je prostredníctvom Štátneho fondu rozvoja bývania po verejnom obstarávaní na zhotoviteľa stavby. Mesto sa momentálne nachádza vo fáze stavebného konania,“ dodala. Administratívnu budovu kúpilo mesto v roku 2011 od Národného lesníckeho centra vo Zvolene. Piešťanská radnica má vo svojom vlastníctve 105 bytov vo viacerých objektoch, ide o neodkúpené byty, byty pre reštituentov a nájomné byty. V poradovníku v súčasnosti podľa Bereczovej eviduje 16 záujemcov o takéto bývanie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru