Jednou vetou

Po nehode autobusu MHD ošetrili v žilinskej nemocnici 12 ľudí

V žilinskej mestskej časti Zádubnie v pondelok 20. mája 2019 havaroval autobus so 40 cestujúcimi

foto: TASR - Erika Ďurčová

Na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline ošetrili po pondelňajšej (20. 5.) nehode autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD) v mestskej časti Zádubnie 12 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Išlo o deväť detí a troch dospelých s ľahšími zraneniami. Ošetrovali sme prevažne ľahké pomliaždeniny a ľahké otrasy mozgu, v jednom prípade i zlomeninu nosa. Hospitalizovaná ostala jedna pacientka na sledovanie pri otrase mozgu na oddelení pediatrie. Stav ostatných pacientov si nevyžadoval hospitalizáciu a mohli byť prepustení domov,“ doplnila Záteková.

Požiar na košickom sídlisku zasiahol 14 áut

Do Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci doviezli podľa jej riaditeľa Martina Šenfelda po nehode šesť detí. „Všetky ambulantne ošetrili na urgentnom príjme a ani jedno nezostalo hospitalizované. Mali drobné poranenia kolena, členku, ramena, dvakrát hlavy a jedenkrát išlo o zlomenú kľúčnu kosť,“ uviedol Šenfeld.

Autobus MHD v Žiline havaroval v pondelok popoludní v mestskej časti Zádubnie po tom, keď 61-ročný vodič zišiel z doposiaľ nezistených príčin mimo cestu. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jany Balogovej dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. „Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline,“ uviedla Balogová.

Počet zranených pri nehode autobusu MHD v Žiline stúpol na 25

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová informovala o tom, že záchranári ošetrili 25 ľudí, medzi ktorými boli aj deti. „Ľahké poranenia, najmä odreniny a pomliaždeniny, utrpelo 22 osôb. Dve osoby utrpeli stredne ťažké poranenia, išlo o úrazy hlavy a chrbtice. Jedna osoba sa zranila ťažko. Pacientov po ošetrení záchranári previezli do nemocníc v Žiline, Čadci a v Považskej Bystrici. Spolu zasahovalo šesť posádok pozemných záchranárov a jedna posádka leteckých záchranárov,“ doplnila Krčová.

Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sa v autobuse viezlo 40 cestujúcich.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru